Apple bude aj tento rok predstavovať nové iPhony a je viac ako jasné, že prídu aj dizajnové zmeny. Tie však nebudú zrejme také aké sme si priali ale také, ktoré podporia funkčnosť zariadenia. Pozrite sa na render iPhonu XI, ktorý je dosť možno veľmi skutočným. Vychádza z únikov prototypov, ktoré momentálne Apple testu. Zatiaľ najpravdepodobnejší scenár hovorí, že iPhone XI bude takýto.

iPhone XI bude takýto, zmeny budú hlavne pri modeli Max!

O tom, že nové iPhony prídu s očosi novším dizajnom sa špekuluje prakticky od konca minulého roka. Nebude to razantná zmena ale niečo sa zmení. Konkrétne by to mal byť hlavne najväčší z trojice zariadení a to model, ktorý v súčasnosti voláme ako XI Max. Toto zariadenie by si malo na zadnej strane priniesť 3 šošovky fotoaparátu umiestnené v nie príliš vábivom štvorci. Hrany fotoaparátu nebudú ostré ako na modeloch XS a XR ale budú zaoblené (podobne ako na iPhone 7).

Telefón prinesie okrem iného aj menší výrez pre Face ID. Nebude to opäť žiadna razantná zmena, skôr jemné zmenšenie na úkor väčšieho displeja. Táto snaha sa ale cení. V prípade najvyšších verzií potom očakávame aj vyšší výkon, väčšiu operačnú pamäť a lepšiu výdrž batérie. Teoreticky by sme sa mohli dočkať aj tenšieho tela. To je ale veľmi otázne, pokiaľ sa Apple rozhodne na zadnej a prednej strane zariadenia použiť zaoblené sklo.

iPhone XI - reálny pohľad. Takto bude zrejme zariadenie vyzerať. - svetapple.sk
iPhone XI – reálny pohľad. Takto bude zrejme zariadenie vyzerať. – svetapple.sk

Menší model iPhone XI bude takýto… Zrejme neponúkne 3 fotoaparáty. Ono by to z hľadiska estetiky ani nevyzeralo veľmi dobre. Na druhú stranu ale bude tak isto výkonnejší ako minuloročné modely XS. Z prednej strany príde s menším výrezom. Hoci nepríde s troma šošovkami fotoaparátu, jeho kvalita sa posunie opäť na vyššiu úroveň.


Napokon tu budeme mať samozrejme aj nástupcu modelu XR, zrejme XR 2. Tento produkt sa posunie avšak nie po dizajnovej stránke. Tu by mal ostať v podstate totožný so súčasnou verziu. Vzadu ale nájdeme na miesto jednej šošovky rovno dve, čím sa dostane po stránke fotografie na úroveň modelu XS alebo XI. Treba ale podotknúť, že očakávame obmedzené funkcie v neprospech modelu XR 2 (predsa len musí byť XI niečim zaujímavým).

Novinka príde tak isto vo viacerých farbách a so skvelým 6,1″ LCD edge-to-edge displejom. Vyrez pre Face ID sa tu môže ale aj nemusí zmeniť. To aby sa dal telefón odlíšiť od vlajkovej lode. Tak či onak, bude veľmi zaujímavý a už teraz sa naň mimoriadne tešíme.

iPhone XI - reálny pohľad. Takto bude zrejme zariadenie vyzerať. - svetapple.sk
iPhone XI – reálny pohľad. Takto bude zrejme zariadenie vyzerať. – svetapple.sk

zdroj: newsvideo

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Ja keď tak pozerám po iných výrobcoch tak Apple ma nezaujíma absolútne ani nemám chuť si ju kúpiť a vyskúšať produkty spolu sú každý rok rovnaké furt posunulo sa iba s väčším displejom lepší foťák a výkon žiadne iné nové vecí čím ma má ohúriť telefón tou sumou??????? Však za cenu XS MAX mám 3 špičkové telefóny od honoru túto platí že iba ovca kupi!!!!!JE OMNOHO VIAC ANDROID TELEFÓNOV ČO MAJU LEPŠIE TELEFÓNY CENOVO DOSTUPNÉ DAJU VAM AJ NOVINKY NOVE VYMOŽENOSTI LUDIA NEBUĎTE HLÚPY UVEDOMTE SI ŽE VAS FINANČNE OBERÚ!!!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here