O tom, že Apple pri svojich produktoch vsádza poväčšine na dizajn asi netreba diskutovať. Musíme povedať, že iPhone XS a XS Plus sú mimoriadne podarené zariadenia. Hoci máme určité výhrady pri modeli XR nižšia cenovka ich obhajuje a aj v tomto prípade ide o prekrásny telefón. Ako by ale mohol vyzerať ich nástupca? iPhone XI môže vyzerať takto. Vôbec

iPhone XI môže vyzerať takto, fantastický koncept ho ukazuje v niekoľkých farbách

Tohtoročné iPhony prídu opäť v septembri a špekuluje sa o ich novom dizajne. Apple by mohlo niektoré veci jemne pozmeniť a už dnes z luxusného tela iPhonu urobiť ešte luxusnejšie. Začiatkom roka sa nám už tradične začínajú objavovať koncepty, ktoré pochádzajú od rozsiahlej Apple komunity. Tento koncept dáva dokopy zatiaľ všetky predpovede renomovaných analytikov, ktorí nám už prezradili, čo môžeme od zariadenia očakávať. iPhone XI môže vyzerať takto:

Displej s menším pre Face ID výrezom a 3 fotoaparáty na zadnej strane

Jedna z vecí, s ktorou rátame pri nových iPhonoch je menší výrez pre Face ID. Predsa len ten starý môže byť pre mnohých dosť rušivým elementom a za dva roky sa doba posunula dostatočne vpred na to aby sa zmenšil. Koncept ukazuje ako by to mohlo vyzerať a my s tým v podstate súhlasíme. Jediné, čo by sa muselo zmeniť by bol maximálne operačný systém iOS, ktorý by mierne pozmenil svoje prostredie tak aby s výrezom spolupracoval.

3 fotoaparáty na zadnej strane sú tak trochu strašiak a ani sa tomu nečudujeme. Na uniknutých renderoch to veru nevyzeralo veľmi vábivo avšak všetko by sa dalo urobiť pekne po starom. Pokiaľ by boli tri šošovky v rámčeku pod sebou tak ako to má iPhone dnes, pravdepodobne by to nebol až taký prešľap. Tu ale vzniká otázka, či by to nestrácalo účel v prípade rôznych AR kitov, pre ktoré môže byť aj rozmiestnenie šošoviek kľúčové.

iPHONE XI - XI PLUS CONCEPT - svetapple.sk
iPHONE XI – XI PLUS CONCEPT – svetapple.sk

Hranatý dizajn – mohol by konečne nahradiť zaoblené krivky

Hranatý dizajn tu “fičal” od roku 2010, kedy bol predstavený iPhone 4. Pokračoval až do roku 2013, kedy Apple predstavil v podstate posledný hranatý telefón a to iPhone 5S (iPhone SE z roku 2015 nerátame, nakoľko je to práve dizajn z roku 2013). Od roku 2014 tu ale máme zaoblené hrany (tie len tak mimochodom Apple používalo aj v rokoch 2007-2009). Možno by nebolo zle aj toto trošku zmeniť. Koniec koncov, iPad Pro to už trochu zmenil.

iPhone by sa zase mohol po viac ako 5-tich rokoch prinavrátiť k ostríh hranám, ktoré by mu dodali ešte väčšiu exkluzivitu. Sklo vpredu aj vzadu by v tomto prípade ostalo.

iPHONE XI - XI PLUS CONCEPT - svetapple.sk
iPHONE XI – XI PLUS CONCEPT – svetapple.sk

Nech už bude iPhone XI vyzerať akokoľvek, dúfajme, že to bude predajný trhák a Apple s ním dobehne to, čo počas minulého a začiatkom tohto roka stratilo. Nie je ľahké držať sa v dnešnej dobe plnej lacnej konkurencie na vrchole, najmä nie v tomto priemysle. Telefón musí v sebe mať niečo, prečo sa ho oplatí kúpiť.

iPHONE XI - XI PLUS CONCEPT - svetapple.sk
iPHONE XI – XI PLUS CONCEPT – svetapple.sk

zdroj: YouTube

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here