Montážny závod spoločnosti Foxconn v čínskom meste Čeng-Čou sa vyrovnáva s problémovou situáciou. Opätovné rozšírenie COVID-u 19 a prísne vládne obmedzenia majú za následok obmedzenú produkciu, čo vyústilo v menší počet vyrobených kusov zariadení. Vplyv na produkciu továrne, ktorá je najväčším výrobcom iPhonov pre spoločnosť Apple, sa prejaví hlavne počas vianočnej sezóny a začiatkom roka 2023.

Prečítajte si tiež  Apple znižuje výkupné ceny iPhonov vrámci trade-in programu. Robí to schválne?

Analytici sa domnievajú, že náhle a rýchle predĺženie dodacích lehôt pre iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max naznačuje nedostatok dodávok, ktorý bude pravdepodobne pokračovať až do konca roka 2022. Akousi náplasťou na tento fakt je informácia, že Apple už v tomto roku nepredstaví žiadne ďalšie zariadenia, takže svoju produkciu môže zamerať na produkty, ktoré firma uviedla v posledných mesiacoch.

Nedostatok iPhonu 14 Pro a to, ako výrobu ovplyvňuje súčasná výluka mnohé výrobné linky viedlo spoločnosť Apple k zrušeniu svojich plánov na viac objednávok. Apple síce oficiálne nekomentovalo dostupnosť ani dopyt po nižších modeloch iPhone 14 a iPhone 14 Plus, no podľa analytikov sa dvojica zariadení nepredáva vôbec dobre.

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe - displej a operačný systém iOS 16
Zdroj: AppleInsider

Podľa agentúry Bloomberg sa Apple rozhodlo objednať 87 miliónov týchto modelov v porovnaní s predchádzajúcim očakávaným cieľom 90 miliónov. Hoci ide o zníženie o tri milióny iPhonov, predstavuje to menej ako 4% zníženie objednávok. Aj keď sú niektoré modely stále naskladnené, najbližšie týždne by mal počet záujemcov rapídne stúpať. V niektorých prípadoch sa čakacia lehota môže natiahnuť na 4 až 6 týždňov.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -