Zdá sa, že jedna z najväčších streamovacích platforiem si to s hernou sférou predsa len nerozmyslela. Netflix totiž spustil aplikáciu Netflix Game Controller, ktorá je určená na to, aby umožnila používateľom hrať hry cez televízory.

V súčasnosti sú hry z Netflixu dostupné iba pre iPhone a iPad, bez možnosti prehrávať ich na Apple TV, alebo zrkadliť na iných televíznych platformách. Ide o značné obmedzenie, ktoré môže niektorým používateľom prekážať a zároveň môže byť dôvodom, prečo sa hrám na streamovacej službe veľmi nedarí. Nová aplikácia zatiaľ nefunguje, no uvádza, že podpora pre zdieľanie hier na televízoroch bude odomknutá už onedlho.

Aplikácia má na displeji iPhonu smerové tlačidlo na ľavej strane a akčné tlačidlá A, X, Y a B na pravej strane. Predstavte si teda klasický gamepad, no v digitálnej podobe na obrazovke vášho telefónu.

Prečítajte si tiež  Tieto tajné kódy na Netflixe musíš poznať. Nájdeš vďaka nemu svoj obľúbený obsah

Netflix to s hrami očividne nevzdáva

Netflix započal svoju hernú cestu ešte v roku 2021 a od tej doby sa do platformy dostalo niečo cez 50 titulov. Prístup je zahrnutý v členstve Netflix, bez ďalších poplatkov, alebo nákupov v aplikáciách.

Netflix
Zdroj: Netflix

Medzi hry od spoločnosti Netflix patria napríklad Tomb Raider, Stranger Things, Bloons TD 6, World of Goo, Exploding Kittens, Heads Up a Cut the Rope. Vo väčšine prípadov sa jedná hlavne o jednoduché arkády alebo indie hry.

V októbri minulého roka viceprezident spoločnosti Netflix pre vývoj hier oznámil, že spoločnosť seriózne uvažuje o ponuke hier v cloude a je možné, že Netflix už čoskoro spustí vlastnú hernú službu, ktorá by umožnila hranie jeho obsahu na televízoroch.

Čo na tento krok hovoríte vy? Skúsili ste už hry na Netflixe alebo vám táto kategória obsahu pripadá zbytočná? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -