Nedávne predstavenie nových MacBookov Pro 14″ a 16″ poriadne rozprúdilo vlny v ponuke jablkových počítačov. So súčasnou ponukou Macov poháňaných procesormi Apple Silicon sa v podstate nemôžete pomýliť. Celý rad ponúka poriadnu dávku výkonu a rýchlosti, takže žiaden používateľ neostane nespokojný s výberom. Je tu však jedna významná výnimka.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

MacBook, ktorý prestáva dávať význam

Existuje jeden MacBook, ktorý pri súčasnej ponuke počítačov od Apple takpovediac prestal dávať zmysel. Je ním 13″ MacBook Pro s čipom M2. Keď boli minulý rok zverejnené recenzie tohoto modelu, okamžite sa vyšiel na povrch hlavný problém.

Ide o rovnaký MacBook Pro, ktorý Apple predáva už roky, len s čipom M2 vo vnútri. Disponuje rovnakým dizajnom ako predošlá generácia, má rovnaký Touch Bar, rovnakú dvojicu USB-C portov a rovnaké obmedzenia. To, kde sa tento počítač aktuálne predáva za najlepšiu cenu na Slovensku zistíte tu.

Poznámka redakcie: Sám som majiteľom 13″ MacBooku Pro, no ak by som si mal momentálne vybrať jeden z ponúkaných modelov, určite by to nebol práve tento Mac. 

MacBook Pro M2 zľava
Zdroj: Unsplash / Sahej Brar / Hello I’m Nik (úprava redakcie)

Takto vyzerá momentálna ponuka MacBookov od Apple: 

MacBook Air M1 – od 1049,00 EUR
MacBook Air M2 – od 1399,00 EUR
MacBook Pro 13″ M2 – od 1459,00 EUR
MacBook Pro 14″ M2 Pro / M2 Max – od 2399,00 EUR
MacBook Pro 16″ M2 Pro / M2 Max – od 2999,00 EUR

V tejto ponuke sa nachádza výrazná diera, keďže medzi základnýi MacBookmi a MacBookmi Pro 14″ a 16″ je pomerne veľký cenový rozdiel. O vyplnenie medzery sa mal postarať práve 13″ MacBook Pro, ktorý sa však stále nachádza hlboko pod cenovkou 14″ modelu Pro. Ešte väčší zmätok nastáva, keď sa pozriete ako blízko má MacBook Pro M2 k MacBookom Air z hľadiska ceny aj funkcií.

MacBook Pro 13" 14" a 16"
Zdroj: Appleinsider

MacBook Air M2 = najlepší pomer ceny a výkonu

MacBook Air M2 ponúka oproti MacBooku Pro M2 hneď niekoľko zásadných výhod. Prvou je návrat nabíjacieho portu MagSafe, ktorým získate jeden port USB-C navyše. Vylepšenia sa dočkala aj webová kamera, ktorá má rozlíšenie 1080p oproti 720p na MacBooku Pro.

Model Air s čipom M2 má výkonnejší systém reproduktorov a tiež väčší a kvalitnejší Liquid Retina Display. MacBook Air M2 je teraz navyše dostupný v rôznych cenových zvýhodneniach. Ušetriť na ňom môžete slušné peniaze.

Prečítajte si tiež  Poznáme slovenské ceny za Mac mini s procesorom Apple Sillicon M1.

Aby toho nebolo málo, MacBook Air M2 je naviac aj o niečo lacnejší. Nezabúdajme ani na moderný dizajn, farebné možnosti a ľahšie a tenšie telo. Nie je tu ani dotykový Touch Bar, ktorý mnohým používateľom prekáža a stále je hnacím motorom množstva kontroverzií.

MacBook Air s čipom M2
Zdroj: MacRumors

Hovoriť, že kúpa MacBooku Pro s čipom M2 si samozrejme netrúfam, no podľa môjho subjektívneho názoru je pomer ceny a výkonu mierne naklonený na stranu nového MacBooku Air.

Šepká sa, že ešte v tomto roku by sa mohol objaviť nový 15″ model MacBooku Air, čím by sa lineup ešte viac prehustil. V ideálnom prípade sa bude nachádzať presne medzi modelmi MacBook Pro a poskytne zaplnenie diery, ktorá sa v ponuke momentálne nachádza. Aký názor máte na túto tému vy? Podeľte sa s nami o komentár pod článkom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -