Apple už čoskoro uvedie nové aktualizácie pre svoje operačné systémy naprieč celým ekosystémom. Okrem iPhonov či počítačov Mac sa dočkajú niekoľkých noviniek aj hodinky Apple Watch. Podľa poznámok k vydaniu prinesie watchOS 9.4 zmenu, ktorá používateľom Apple Watch zabráni náhodne vypnúť budík počas spánku.

Apple uvádza, že budík nastavený v režime spánkového sústredenia (Sleep Focus) sa od verzie watchOS 9.4 už nebude dať stlmiť gestom zakrytia displeja. To znamená, že ak si počas spánku nedopatrením zakryjete displej hodiniek, budík už nebude neúmyselne stlmený.

Presne toto bol doteraz problém, na ktorý sa sťažovali používatelia po celom svete. Budík na Apple Watch je totiž vynikajúci v tom, že vás dokáže zobudiť veľmi príjemným spôsobom. Ak ho ale náhodou vypnete a zaspíte do práce, môžete si narobiť problémy. Aj preto sa naň niektorí ľudia radšej nespoliehali.

Aktualizácia sa momentálne nachádza v štádiu beta testovania, pričom developerom už bola poskytnutá finálna kandidátska verzia.

Očakáva sa, že watchOS 9.4 bude verejne vydaný už budúci týždeň. Po jeho boku sa potom dočkáme aj operačných systémov iOS 16.4 či macOS 13.3.

Napíšte nám do komentára, či ste sa s nechceným vypnutím budíka na inteligentných hodinkách Apple Watch stretli aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iOS 9.3 - video
Môže ťa zaujímať
- Reklama -