Pripravovaný modelový rad iPhone 15 by sa mal dočkať zavedenia podpory Wi-Fi 6E. Spoločnosť Apple doteraz pridala podporu tejto technológie do niekoľkých zariadení vrátane najnovších iPadov Pro, 14″ a 16″ MacBookov Pro a nového Macu mini. Vychytávky sa však dočkajú iba modely iPhone 15 Pro a 15 Pro Max/Ultra.

Na internete sa objavil nový dokument, ktorý obsahuje diagramy anténnej architektúry iPhonu 15. Ako sa však dalo čakať, podpora rýchlejšieho pripojenia sa vzťahuje na modely prémiových iPhonov. Štandardné modely iPhone 15 budú naďalej používať súčasnú podporu Wi-Fi 6.

iPhone 15 Pro Wi-Fi 6E
Zdroj: Reddit / Unknownz21

Wi-Fi 6 funguje v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz, zatiaľ čo Wi-Fi 6E je schopné dosiahnuť pásmo  6 GHz. To umožňuje vyššiu rýchlosť bezdrôtového pripojenia, nižšiu latenciu a menšie rušenie signálu. Ak chcete využiť tieto výhody, zariadenie musí byť pripojené k smerovaču Wi-Fi 6E, ktoré sú dostupné od značiek ako TP-Link, Asus alebo Netgear.

O Wi-Fi 6E sa hovorilo už v prípade modelov iPhone 13 a iPhone 14, čo sa nakoniec nepodarilo jablkovej firme aplikovať. V posledných mesiacoch však Apple začalo zavádzať podporu Wi-Fi 6E do svojich najnovších zariadení čo znamená, že iPhone 15 Pro bude tento štandard konečne podporovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter / Unknownz21
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.