Apple pred pár dňami predstavil svoje najnovšie prírastky do rodiny iPadu Pro, ktoré svojimi novinkami zákazníkom vyrazili dych. Nové 11″ a 13″ modely sú vybavené OLED displejmi s podporou obnovovacej frekvencie až do 10 Hz.

Napriek tomu, že tieto modely prinášajú inovácie v oblasti zobrazovania, stále im chýba funkcia, ktorú Apple používa v iPhone a Apple Watch už niekoľko generácií. Reč je o vychytávke always-on displeji.

Technológia s komerčným názvom ProMotion, ktorá umožňuje variabilné obnovovacie frekvencie od 24 Hz do 120 Hz, je súčasťou iPadu Pro už od roku 2017.

Avšak, najnovšie modely iPadu Pro využívajú technológiu LTPO, ktorá znižuje spotrebu energie tým, že umožňuje displeju pracovať na frekvencii až 10 Hz pri statickom obsahu. Tento pokrok však nepriniesol zmenu v celkovej výdrži batérie oproti predchádzajúcej generácii.

Nový iPad Pro nepodporuje funkciu Always-On Display

Podobný prípad sa odohral aj pri predstavení iPhonu 13 Pro, ktorý podporoval ProMotion až do 10 Hz. Smartfón však v tom čase taktiež nedostal funkciu neustáleho zapnutia displeja.

Tá bola neskôr zavedená až v modeloch iPhone 14 Pro, ktoré môžu pracovať na frekvencii až 1 Hz, rovnako ako Apple Watch od generácie Series 5.

Magic Keyboard pre iPad Pro
Zdroj: Apple

Je nepravdepodobné, že by iPad Pro získal funkciu neustáleho zapnutia displeja, pokiaľ nebude podporovať obnovovaciu frekvenciu 1 Hz. Apple tiež uviedol, že nové modely iPadu Pro sú vybavené najmodernejšou technológiou tandem OLED, ktorá kombinuje dva OLED panely pre zvýšenie jasu na celej obrazovke.

Výsledkom je, že nové modely dosahujú jas až 1 000 nitov pri SDR obsahu, čo je výrazné zlepšenie oproti 600 nitom predchádzajúcich modelov. Pri HDR obsahu je to dokonca 1 600 nitov.

Zákazníci si môžu nové modely iPadu Pro objednať už dnes, pričom ich uvedenie na trh je naplánované na stredu 15. mája.

Ak sa chcete dozvedieť viac o novom iPade Pro, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky. Zaujímavé sú aj cenovky pre jednotlivé modely, ktoré sa v niektorých prípadoch vyšplhali do astronomických výšin.

Prečítajte si tiež  Nová doba. Platenie multimiliónových pokút výjde technologické firmy lacnejšie ako dodržiavanie zákonov

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -