Zdravie a výdrž batérie je medzi používateľmi Apple Watch čoraz väčším problémom. Spoločnosť preto zaviedla opatrenia, ktoré majú zabezpečiť aby batérie zariadení nestarli príliš rýchlo. Jedna z týchto funkcií bola pridaná do nového systému watchOS 9 pod názvom optimalizované nabíjanie batérie.

Prečítajte si tiež  Ako dosiahnuť 60 hodinovú výdrž batérie s Apple Watch Ultra? Je to jednoduché (+ návod pre ostatné modely)

Podobne ako verzia tejto funkcie pre iPhone, aj vychytávka pre jablkové hodinky sa učí na základe nabíjacích návykov používateľa aby určila, kedy je najlepšie nabiť batériu na plných 100%. V opačnom prípade by sa batéria hneď nabila na plnú kapacitu a potom by sa udržiavala na 100% po celú dobu, kým by zariadenie bolo pripojené k nabíjačke.

Táto funkcia sa zvyčajne spustí keď zariadenie zistí, že bolo umiestnené do nabíjačky počas noci. Apple Watch sa nabijú na 80% plnou rýchlosťou a na tejto úrovni budú udržiavané, kým sa nepriblíži zvyčajné prvý kontakt zariadenia používateľom. Potom sa nabije plnou rýchlosťou na 100%.

Minimalizovanie času, počas ktorého je batéria nabitá na 100%, môže pomôcť predĺžiť zdravie a životnosť batérie. Táto funkcia však prináša kompromis, pretože nie je spoľahlivá. Ak sa používateľ napríklad zobudí skôr ako má vo zvyku, batéria nemusí byť úplne nabitá.

Používatelia môžu túto funkciu kedykoľvek vypnúť v Nastavenich na hodinkách Apple Watch. Apple však odporúča ju ponechať zapnutú, čím sa hodinky budú „neustále učiť“ a odhadovať presný čas, kedy majú byť nabité na plnú kapacitu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -