Ako iste viete, Apple už niekoľko rokov vyvíja technológiu, pomocou ktorej chce umiestniť senzor Face ID pre rozpoznávanie tváre pod displej. Podľa známeho analytika Rossa Younga si však na implementáciu tohto prvku ešte počkáme. Čiastočná zmena príde ale o pár rokov.

Young vo svojom novom príspevku tvrdí, že technológia Face ID pod displejom bude najskôr doplnená kruhovým výrezom pre kameru. Snímače (pre Face ID), ktoré dnes do značnej miery tvoria Dynamic Island ale skončia pod zobrazovacou jednotkou.

Ktorý iPhone sa ako prvý navždy zbaví výrezu? 

Na vyššie uvedený krok však spoločnosť Apple neprejde skôr ako za dva roky. Prvým zariadením s touto inováciou by sa mal stať iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max v septembri 2025. Zákazníci sa však stále nedočkajú jednoliateho čistého displeja.

Túto zmenu má priniesť dokonca až iPhone 19 Pro / 19 Pro Max v roku 2027, čo je ešte poriadne vzdialená budúcnosť. Podľa odhadov analytika, ktorý má spoľahlivé zdroje v dodávateľských reťazcoch zameraných na displeje, nebude spoločnosť Apple schopná predstaviť iPhone bez výrezu skôr.

iPhone bez výrezu pre Face ID
Zdroj: SvetApple

Pôvodne sa odhadovalo, že by gigant z Cupertina mohol prísť s riešením Face ID pod obrazovkou už v budúcoročných iPhonoch.

Nedokonalosť výrobných procesov v spojení s vyššími nákladmi na produkciu však tento krok odsunú až na rok 2025 a aj tak nebude výsledok 100 %.

Konkurencia pozná riešenie už roky

Je šokujúce, že spoločnosti Apple bude táto inovácia trvať ešte ďalšie štyri roky. Prvým zariadením, ktoré prinieslo kameru pod displejom bolo ZTE Axon 20 5G v roku 2020.

Na druhej strane, takáto vychytávka nie je ešte ani dnes po celom svete štandardom. Výrobcovia využívajú na umiestnenie prednej kamery pod displej technológiu jemnej perforácie displeja, vďaka ktorej dokáže do kamery prenikať svetlo (obraz) a používateľ nevidí na zobrazovacej jednotke prakticky žiaden rozdiel.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Problémom je ale to, že kamery pod displejom môžu ovplyvňovať obraz, znižovať jeho kvalitu či pridávať odtiene žltej alebo modrej farby, kvôli ktorým sú zábery výrazne skreslené. Uvidíme teda, ako to vyrieši spoločnosť Apple v roku 2027.

Prečítajte si tiež  Apple, to čo si urobil s iOS 9.3?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -