To o čom sa doteraz len polemizovalo sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane skutočnosťou. Spoločnosť Apple zavedie pre konektor USB-C rovnaký štandard „Made for iPhone“ ako pri porte Lightning.

Iný konektor, rovnaký príbeh

USB-C v modelovom rade smartfónov iPhone 15 bude vybavený autentifikačným čipom podobným Lightningu. To môže obmedziť funkčnosť s príslušenstvom neschváleným spoločnosťou Apple. Periférie pre jablkové telefóny tak budú značne obmedzené.

Od svojho uvedenia v roku 2012 obsahujú porty a konektory Lightning s certifikátom prvej strany malý integrovaný obvod, ktorý potvrdzuje pravosť súčiastok zapojených do pripojenia. Napríklad nabíjacie káble tretích strán bez certifikácie MFi tento čip neobsahujú, čo často vedie k varovaniam „Toto príslušenstvo nie je podporované“.

Apple vyžaduje, aby výrobcovia príslušenstva tretích strán platili poplatok za získanie certifikovaného prístupu k vybraným súčiastkam a technológiám ako je v súčasnosti konektor Lightning. Rovnaká certifikácia bude vyžadovaná od výrobcov aj pre káble a príslušenstvo k iPhonu 15, slúchadlám AirPods alebo iPadom.

Kábel s konektorom Lightning a USB-C
Zdroj: TomsGuide

Tento scenár však má aj jednu svetlú stránku. Niektoré produkty tretích strán s certifikáciou MFi sú lacnejšie ako oficiálne produkty spoločnosti Apple. Za rovnako fungujúce príslušenstvo si tak nebudeme musieť priplácať o desiatky (niekedy až stovky) eur viac.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Netflix definitívne zakročil proti Apple: Takto už za službu nezaplatíte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -