Pôvodne sa očakávalo, že jablková spoločnosť úplne zanevrie na Touch ID a bude sa sústrediť iba na snímač tváre. Podľa nových správ Apple pokračuje vo výskume technológie snímača odtlačkov prstov pod obrazovkou iPhonu. Zdá sa, že cieľom firmy je opätovne zaviesť Touch ID vo svojom prvom modeli s celistvým displejom.

Odkedy Face ID debutovalo v iPhone X ešte roku 2017, plán spoločnosti Apple pre Touch ID v iPhonoch bol prinajlepšom nejasný.  Väčšina špecialistov z odvetvia naznačuje, že Apple považuje Face ID za exkluzívne biometrické riešenie ktorému sa chce výhradne venovať. Tento scénar však nemusí vyť pravdivý.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Apple pracuje na systéme Touch ID pod obrazovkou minimálne od roku 2013, čomu nasvedčuje aj veľké množstvo patentov. Na stole bola možnosť, že túto technológiu môže Apple zaviesť pre iPhone SE novej generácie, no to sa takmer určite nestane.

Touch ID iPhone 15
Zdroj: MacRumors

Dôvodom je cena za technológiu, ktorá je výrazne vyššia. Aplikácia tejto funkcie by v cenovo najdostupnejšom iPhone preto vôbec nedávala zmysel. Pravdepodobnejší je teda fakt, že Apple prinesie prémiový iPhone s celou plochou displeja bez výrezov, ktorý pojme Touch ID pod displejom.

Riešenie spoločnosti Apple by malo byť naozaj revolučné. Podľa nových patentov je jasné, že cieľom firmy je priniesť technológiu, vďaka ktorej bude možné snímať odtlačky prstov kdekoľvek na ploche displeja smartfónu. Toto zariadenie však nepríde v tomto a najskôr ani v budúcom roku. Podľa anlytikov je najskorším dátumom pre tento scenár rok 2025. 

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Unikol kompletný dizajn iPhonu 16. Takto bude vyzerať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -