Na predstavenie predraženého „strúhadla na syr“ spred niekoľkých rokov si určite spomínate aj vy. Spoločnosť Apple konečne predstavila jeho nástupcu s čipom Apple Silicon. Toto je nadupaný Mac Pro novej generácie.

Mac Pro sa konečne dočkal čipu Apple Silicon

Mac Pro sa opäť chytá žezla a vracia sa na trón najvýkonnejšieho počítača od Apple. Nová generácia Macu Pro dostala čip M2 Ultra, ktorý má 24-jadrový CPU, až 76-jadrový GPU a 192 GB RAM. To z neho robí ideálny stroj pre profesionálov, ktorí potrebujú zvládnuť náročné úlohy, ako je 3D grafika, video úprava a strojové učenie.

Nový Mac Pro má tiež 32-jadrový Neural Engine, ktorý poskytuje neuveriteľnú rýchlosť a presnosť pri spracovaní dát. Zariadenie je vybavené najnovším bezdrôtovým pripojením s Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3. Tieto technológie umožňujú rýchlejšie a stabilnejšie prenosy dát a spojenia s príslušenstvom.

V prípade dizajnu sme sa dočkali rovnakého prevedenia ako pri predchádzajúcej verzii s procesorom Intel. Kolos medzi jablkovými počítačmi disponuje ôsmimi portami Thunderbolt 4, dvomi portami HDMI, šiestimi slotmi PCIe a dvomi portami 10 Gigabit Ethernet.

Cenovka, z ktorej zamrazí

Ak očakávate poriadnu pálku v kolónke ceny Macu Pro, tušíte správne. V USA sa cena začína na 6 999 dolároch, čo je o tisícku viac ako cena predchádzajúceho Macu Pro s procesorom Intel.

Nový Mac Pro sa dá objednať už dnes a dodávať sa začne budúci týždeň. Tento model je zároveň vrcholom prechodu na čipy Apple Silicon z vlastnej produkcie, ktorý Apple započalo ešte v roku 2020.

Zdroj: Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Mladí ľudia milujú iPhone a hanbia sa používať Android. Najnovší výskum prináša zaujímavé zistenia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -