V kanadskom meste Winnipeg došlo k rozsiahlej krádeži produktov značky Apple, pričom bývalý zamestnanec doručovateľskej služby UPS bol obvinený z odcudzenia tovaru v celkovej hodnote presahujúcej 1,3 milióna amerických dolárov. Tento incident sa stal predmetom spravodajstva v kanadských médiách, vrátane Global News, ktoré informovali o priebehu a dôsledkoch tejto udalosti.

Zamestnanec, ktorý v spoločnosti UPS pracoval od roku 2013 a zastával pozíciu vedúceho, je podozrivý z toho, že si neoprávnene prisvojil približne 866 zariadení od spoločnosti Apple. Predmetný tovar následne predával prostredníctvom online platformy Kijiji, čím si za obdobie od septembra 2023 do januára 2024 prilepšil o sumu presahujúcu 232 000 USD, ktorú si ukladal na svoje bankové účty.

Dňa 22. januára spoločnosť UPS zamestnanca prepustila a ešte v ten istý deň došlo k jeho zatknutiu. Počas vyšetrovania boli v jeho domácnosti a vozidle objavené hotovostné prostriedky vo výške 9 000 USD, notebook značky Mac a šperky, ktorých hodnota bola tiež odhadnutá na viac ako 9 000 USD.

Za peniaze z ukradnutého tovaru si nakúpil nehnuteľnosti 

Obvinený sa priznal k odcudzeniu produktov Apple a šperkov, pričom uviedol, že získané finančné prostriedky použil na nákup nehnuteľnosti v hodnote 680 000 USD a na splatenie vozidla Audi, ktorého cena dosahovala 60 000 USD a ktoré si zakúpil v roku 2021.

Bol obvinený z viacerých trestných činov vrátane krádeže nad 5 000 USD, krádeže pod 5 000 USD, držby majetku získaného trestným činom nad 5 000 USD a držby výnosov z trestnej činnosti.

Krádež vyšla najavo po tom, čo spoločnosť UPS v decembri iniciovala interné vyšetrovanie s cieľom zistiť príčinu záhadného zmiznutia veľkého množstva zariadení Apple zo svojho skladu vo Winnipegu.

V rámci vyšetrovania boli inštalované bezpečnostné kamery, ktoré odhalili, že obvinený pracovník odcudzil produkty z paliet určených na odoslanie do Ontária. V januári 2024 bolo zistené, že počas jednej pracovnej zmeny ukradol viac ako 120 iPhonov.

Na základe týchto udalostí prokurátori požiadali súd o schválenie konfiškácie majetku obvineného, vrátane jeho domu, hotovosti, bankových účtov a vozidla, čo by malo slúžiť ako odstrašujúci príklad pre potenciálnych páchateľov podobných trestných činov.

Tento prípad je považovaný za jeden z najvýznamnejších prípadov krádeže v oblasti technologických produktov v Kanade a zdôrazňuje potrebu zvýšenej bezpečnosti a monitorovania v logistických centrách.

Prečítajte si tiež  Pozor na stratu hesla od iPhonu: Zlodej sa vďaka tomuto triku dostal ku miliónovým krádežiam

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJGlobal News
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.