Takmer týždenne Vám prinášame správy o tom, ako Apple Watch vo svete pomáhajú svojim používateľom v komplikovaných situáciách. Tento príbeh je však pravým opakom. Jeden z majiteľov Apple Watch Series 7 sa ocitol v nepríjemnej situácii. Jeho hodinky začali z ničoho nič dymiť a napokon vybuchli. Na prípad upozornil spoločnosť Apple a tá potvrdila, že prešetrí, čo sa stalo. Zároveň sa však jablkový gigant pokúsil používateľa prinútiť, aby mlčal a nezdieľal svoj príbeh.

Prečítajte si tiež  Dokážu vám Apple Watch či iPhone zachrániť život pri dopravnej nehode? Toto video vám ukáže, ako to funguje

V rozhovore s portálom 9to5Mac používateľ vysvetlil, že mal hodinky na ruke keď si všimol, že sa zohrievajú oveľa viac ako zvyčajne. Potom zistil, že zadná strana hodiniek Apple Watch praskla a systém watchOS zobrazoval upozornenie o potrebe ich vypnutia kvôli teplote.

Pomôcť nevedela ani podpora spoločnosti Apple 

Muž uviedol, že okamžite zavolal na podporu spoločnosti Apple a vysvetlil pracovníkom nepríjemnú situáciu. Hovor bol eskalovaný cez viaceré úrovne podpory Apple a nakoniec sa dostal do rúk manažéra, ktorý posunul prípad na ďalšie prešetrenie. Telefonát však nepriniesol žiadnu radu, či riešenie ako postupovať. Jediné na čo sa podpora zmohla boli pokyny, aby sa hodiniek nedotýkal, kým sa mu podpora opäť neozve.

Apple Watch Series 7 výbuch
Zdroj: YouTube / Chance Miller

Nasledujúce ráno sa však situácia ešte viac vyhrotila. Muž sa zobudil a zistil, že hodinky Apple Watch sú na dotyk ešte horúcejšie a displej zariadenia bol naviac rozbitý. Pri pokuse o zhotovenie fotografií pre Apple Support začali hodinky vydávať praskavé zvuky a hneď potom explodovali.

Nejednalo sa o žiadny obrovský výbuch, no aj napriek tomu zariadenie zanechalo viditeľné stopy po popáleninách na gauči. Používateľ naviac skončil na pohotovosti kvôli obavám z otravy olovom. Potom sa opäť obrátil na spoločnosť Apple, aby mu poskytla aktuálne informácie o situácii. Bolo mu povedané, že prípad bude mať najvyššiu prioritu. O niekoľko dní neskôr Apple zariadilo prevzatie zásielky a uviedla, že hodinky odvezie do svojich laboratórií na ďalšie testovanie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -