Pokiaľ ste šoférom a denne dochádzate napríklad do práce niekoľko desiatok kilometrov počas rannej dopravnej špičky, určite si pomáhate. Ideálnym pomocníkom je napríklad navigácia v mobile. Má online dáta a vie presne, čo sa deje na ceste. Waze dostal aktualizáciu. Čo bolo do bezplatnej aplikácie pridané a prečo si ju nemôžeme stiahnuť?

Waze dostal aktualizáciu

Aplikácia Waze určená pre platformu iOS a Android bola počas dnešného rána aktualizovaná a okrem klasického vylepšenia stability a opravy chýb dostala aj novú funkciu. Tá vám bude vedieť na základe dopredu stanovenej trasy presne vypočítať cenu za mýto.

- Reklama -

Pokiaľ ste si ju ale chceli stiahnuť a neviete ju nájsť v centre aktualizácií vo vašom AppStore, nečudujte sa. Aktualizácia sa vôbec nedotýka Slovenska. Ba dokonca ani Európy.

Jej funkcie sú obmedzené výhradne na USA a Kanadu. Dôležité je ale podotknúť, že Waze túto funkciu testuje aj v iných krajinách a tak sa niečoho podobného v dohľadnej dobe dočkáme aj v krajinách EU, čo sa mnohým dovolenkárom hodí najmä po ceste do Chorvátska, kde sa práve takéto mýto platí.

Nie je prvým, konkurencia je popredu

Pokiaľ sa vám nová funkcia páči a zároveň ste presvedčený, že niečo podobné je pokrokové a ďaleko pred konkurenciou, nie je to celkom pravda. Azda najväčší konkurent, Google Maps takúto funkciu ponúka už dlhšiu dobu.

Waze dostal aktualizáciu. Čo je nové? Prečo nie je na Slovensku dostupná? - svetapple.sk
Waze dostal aktualizáciu. Čo je nové? Prečo nie je na Slovensku dostupná? – svetapple.sk

Waze si trochu dlhšie vytváral rozsiahlu databázu spoplatnených ciest. Dnes ju už ale má a môže tak pomôcť vodičom s prehľadom toho, koľko ich cesta do cieľa bude v skutočnosti presne stáť. Dôležité je poznamenať aj to, že Waze zároveň bude schopný ponúknuť šoférom aj alternatívu. Vždy pri výpočte ceny ponúka aj „alternatívnu trasu“, ktorá sa týmto mýtam vyhýba. Trasa býva ale pomalšia a často krát aj výrazne dlhšia čo sa v konečnom dôsledku príliš neoplatí.

Uvidíme ako dlho bude trvať, kým sa vývojárom podarí túto pomôcku priniesť aj do Európy. Sme si ale viac ako istí, že nejeden náš čitateľ by ju rád využil, no nie?

‎Waze Navigation & Live Traffic
‎Waze Navigation & Live Traffic

zdroj: idownloadblog.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.