Aplikácia WhatsApp vo svojej najnovšej aktualizácii aplikácie konečne zavedie funkciu, ktorej sa dožadovali používatelia iOS celé roky. Do apky pribudne podpora režimu obrazu v obraze, ktorá používateľom umožní pokračovať vo videohovore v malom okne, zatiaľ čo budú na iPhone vykonávať ďalšie úkony mimo aplikácie.

Doposiaľ tomu bolo tak, že ak ste počas videohovoru v aplikácii WhatsApp potrebovali niečo urobiť na telefóne, museli ste potiahnuť prstom von z aplikácie, čím sa pozastavilo video pre osobu, s ktorou ste hovorili. Nový update túto neprijemnú skutočnosť zmení.

- Reklama -

Po zavedení novej podpory sa vám v prípade potiahnutia prstom nahor videohovor automaticky minimalizuje do okna obrazu v obraze. To bude naďalej viditeľné aj počas prístupu k iným aplikáciám, takže môžete pokračovať v konverzácii bez toho, aby bol iPhone inak nepoužiteľný.

WhatsApp Picture in Picture
Zdroj: MobiGyaan

Spoločnosť WhatsApp avizovala príchod funkcie ešte v decembri muného roka. Pôvodne by sa mohlo zdať, že nový režim nedorazí skôr ako v druhej polovici roku 2023, no opak je pravdou. Nový režim sa dostane k používateľom v jednotlivých vlnách už v najbližších aktualizáciách.

Funkcia obraz v obraze, ktorá bola na iPhone zavedená so systémom iOS 14, funguje s aplikáciami, ktoré prehrávajú video obsah, ale pokiaľ ide o aplikácie tretích strán, vývojári aplikácií musia implementovať podporu tejto funkcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -