Aplikácia WhatsApp vo svojej najnovšej aktualizácii aplikácie konečne zavedie funkciu, ktorej sa dožadovali používatelia iOS celé roky. Do apky pribudne podpora režimu obrazu v obraze, ktorá používateľom umožní pokračovať vo videohovore v malom okne, zatiaľ čo budú na iPhone vykonávať ďalšie úkony mimo aplikácie.

Doposiaľ tomu bolo tak, že ak ste počas videohovoru v aplikácii WhatsApp potrebovali niečo urobiť na telefóne, museli ste potiahnuť prstom von z aplikácie, čím sa pozastavilo video pre osobu, s ktorou ste hovorili. Nový update túto neprijemnú skutočnosť zmení.

Po zavedení novej podpory sa vám v prípade potiahnutia prstom nahor videohovor automaticky minimalizuje do okna obrazu v obraze. To bude naďalej viditeľné aj počas prístupu k iným aplikáciám, takže môžete pokračovať v konverzácii bez toho, aby bol iPhone inak nepoužiteľný.

WhatsApp Picture in Picture
Zdroj: MobiGyaan

Spoločnosť WhatsApp avizovala príchod funkcie ešte v decembri muného roka. Pôvodne by sa mohlo zdať, že nový režim nedorazí skôr ako v druhej polovici roku 2023, no opak je pravdou. Nový režim sa dostane k používateľom v jednotlivých vlnách už v najbližších aktualizáciách.

Funkcia obraz v obraze, ktorá bola na iPhone zavedená so systémom iOS 14, funguje s aplikáciami, ktoré prehrávajú video obsah, ale pokiaľ ide o aplikácie tretích strán, vývojári aplikácií musia implementovať podporu tejto funkcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Pozri si fotky z českého Apple Museum
Môže ťa zaujímať
- Reklama -