Aplikácia WhatsApp by už čoskoro mala sprístupniť novú funkciu pre skupinové konverzácie. Momentálne testovaná vychytávka umožní, aby členstvo v skupinovom chate na šifrovanej platforme vypršalo po uplynutí stanoveného času. Používatelia tak nebudú odkázaní na „odchádzanie“ z neaktívnych konverzácií.

WhatsApp hlási stopku neaktívnym skupinám

Aktualizáca má vyriešiť problém takzvaných „zombie skupín“, ktoré nie sú dlhodobo aktívne. Tento pojem označuje skupiny, ktoré boli dočasne vytvorené na zorganizovanie jednorazovej udalosti a po skončení danej udalosti sa ich užitočnosť skončí. Tieto skupiny môžu spôsobovať zbytočný neporiadok a rozptyľovať pozornosť členov, ak ostatní v skupine stále konverzujú.

Skupinový chat WhatsApp
Zdroj: WaBetainfo

Spoločnosť WhatsApp si je tohto problému zjavne vedomá a momentálne novú funkciu testuje v beta verzii aplikácie. Do apky pribudne nastavenie „Expirácia skupín“, ktoré  umožní používateľom nastaviť konkrétny dátum vypršania platnosti ich skupinových konverzácií.

Funkcia bola objavená vo verzii 23.5.0.71, ktorú vývojári aplikácie WhatsApp predložili prostredníctvom programu TestFlight Beta. Nie je jasné, kedy bude pripravená na spustenie do ostrej prevádzky no skutočnosť, že je v aktívnom vývoji, bude pravdepodobne vítanou správou pre používateľov s množstvom členov skupín. O spustení novinky vás samozrejme budeme informovať.

Prečítajte si tiež  Akcie Applu dosiahnu tento rok rekordné maximá!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJWabetaInfo
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.