Zdá sa, že pri trende nových skaldacích telefónov ešte chvíľu ostaneme. Je tomu iba pár dní, čo spoločnosť Samsung predstavila novú generáciu skladacích telefónov v podobe Galaxy Z Flip 4 a Galaxy Z Fold 4. Do rozbehnutého vlaku sa pridáva aj firma Xiaomi. Na svojej konferencii sa totiž postarala o predstavenie nového Xiaomi MIX Fold 2, ktorý má konkurovať Galaxy Foldu.

Prečítajte si tiež  Samsung predstavil nové Galaxy Z Flip 4 a Galaxy Z Fold 4. Skladací smartfón od Apple je stále v nedohľadne

Xiaomi sa v prípade MIX Foldu zamerala hlavne na jeho hrúbku, ktorá dosahuje iba 5,4 mm v otvorenom stave. Ak sa telefón zavrie, dosahuje hrúbku 11,2 mm, čo je stále celkom slušné. V rámci procesora sa MIX Foldu dostalo rovnakej nádielky v podobe čipu Snapdragon 8+ Gen 1, v konfigurácii s 12GB RAM a úložiskom 256GB, 512GB alebo 1TB.

Nový smartfón zaujme najmä veľkým 6,56″ displejom s 2520×1080 rozlíšením a 8,02″ OLED displejom s 2016×1914 rozlíšením. Nechýba ani podpora 120Hz obnovovacej frekvencie, Dolby Vision a HDR10+. Xiamo stavilo aj na kvalito fotoaparátov, pričom hlavnú úlohu plní zadná 50-megapixelová kamera a 13-megapixelová ultrawide kamera. Vnútorná kamea dostala 8 megapixelov a predná selfie kamera 20 megapixelov.

Smartfón Xiaomi MIX Fold 2 je momentálne dostupný iba pre lokálny čínsky trh za cenu v prepočte 1,300 EUR. Firma zatiaľ nepotvrdila špecifický dátum príchodu do Európy, no v našich končinách sa určite dočkáme vyššej cenovky. Čo hovoríte na trend skladacích smartfónov vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -