Spoločnosť Apple sa čoraz viac angažuje vo videohernej sfére, čoho dôkazom sú jej oznámenia počas nedávnych konferencií. Túto iniciatívu podporuje aj fakt, že jedna z najznámejších herných sérií dostáva podporu pre ďalšie počítače Mac.

Prvé dva tituly z populárnej série Zaklínač nadobudli natívnu podporu na nových Macoch vďaka čipom z rodiny Apple Silicon. Séria Zaklínač je pre poľské štúdio CD Projekt obrovským hitom, o čom sa presvedčili milióny fanúšikov. Pôvodná hra a jej pokračovanie však až doteraz neboli aktualizované pre fungovanie na čipoch Apple Silicon.

Oficiálny účet na Twitteri (X) v príspevku oznámil, že obidve hry Zaklínač aj Zaklínač 2: Vrah kráľov dostali aktualizáciu, ktorá pridala podporu pre Apple Silicon M1, M2 a operačný systém macOS Ventura.

Zaklínača si zahráme už aj na Macoch s Apple Silicon

Aktualizovaná verzia je teraz dostupná cez služby Steam, GOG a App Store. V súvislosti so zmenou sa zaviedla nová minimálna požiadavka na systém macOS Big Sur.

CD Projekt v predchádzajúcej poznámke k aktualizácii vysvetľuje, že je to kvôli použitiu technológií, ako je správa pamäte a rámec Apple Game Controller.

Hráči na Macoch s procesorom Intel si môžu naďalej zahrať staršiu verziu hry, no mali by vypnúť automatické aktualizácie aby sa vyhli možným komplikáciám.

V sérii Zaklínač sa samozrejme nachádza aj posledný titul Divoký Hon, no táto hra sa zatiaľ verzie pre macOS nedočkala.

Ak ale Apple zotrvá v svojom ťažení na videohernom poli, môžeme podporu očakávať už čoskoro.

Prečítajte si tiež  Fanúšikovia hororov zbystrite pozornosť: Resident Evil 4 dostáva dátum vydania na iPhone, iPad a Mac.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -