Práve jednoduché ovládanie je jedným z faktorov, vďaka, ktorým si ho jeho majitelia tak obľúbili. iPhone  však disponuje aj takými skratkami, o ktorých ste zrejme nevedeli. My vám ich dnes ukážeme.

1) Zatraste, keď ste sa pomýlili.

Urobili ste chybu pri písaní alebo editácií obrázku? Žiadne starosti! Zatraste svojim iPhonom, ako keď robíte Martini a on sa vás spýta či chcete zrušiť akciuNa zdravie!

2) Nabite baterku rýchlejšie v režime lietadlo

Prepnutím do režimu lietadlo sa vypne bezdrôtové pripojenie spolu s mobilnými dátami, čo umožní to, aby sa váš iPhone nabil až 2 krát rýchlejšie!

3) Radi zaspávate s hudbou no nemá ju kto vypnúť? Použite časovač!

Pokiaľ radi zaspávate so spustenou hudbou, no nemôžte, lebo ju nemá kto vypnúť, použite časovač. V aplikácií si zvolte „keď časovač skončí“ potom prejdite nadol a zvolte „zastaviť prehrávanie“. Časovač sa automaticky vypne po tom, čo nastavíte hocijaký čas a vy môžte v pohode spať!

4) Foťte pomocou tlačidiel na hlasitosť

Pokiaľ sa vám nefotí práve najlepšie s prstom na displeji, môžte využiť aj funkciu, ktorú iPhone ponúka v podstate od roku 2011. Vďaka nej môžte vytvoriť snímok alebo zapnúť/vypnúť nahrávanie videa tlačidlami,  slúžiacimi na pridávanie/znižovanie hlasitosti zvuku. To isté platí  aj pri tlačidlách, ktoré sa nachádzajú na originálnych Apple sluchátkach.

5) Foto „burst“

Pokiaľ radi fotíte rýchle akcie, no nie vždy to stihnete, použite Foto Burst. Tým iPhone disponuje od 7 verzie operačného systému iOS. Pri fotení stačí podržať tlačidlo „fotiť“ a telefón automaticky vytvára sériu fotiek, až kým ho nepustíte.

6) Neviete, kedy ste odoslali SMS?

Pokiaľ potrebujete zistiť presný čas, kedy ste správu odoslali, no nezobrazuje sa vám, potiahnite textové bublinky doľava a uvidíte ho!

7) Potrebujete vodováhu? Váš iPhone ju má!

Pokiaľ potrebujete niečo presne odmerať vodováhou, no nemáte ju po ruke, použite váš iPhone. Stačí, ak si zapnete aplikáciu kompas a potiahnete prstom doľava. Vodováha sa vám zobrazí až v dvoch režimoch, kedy môžte iPhone položiť na hranu alebo ho necháte na jeho hliníkovom šasi.

8) Vlastné vibrácie

Pokiaľ sa vám nepáči vstavané vibrovanie od Apple, v Nastaveniach si môžte nastaviť vaše vlastné. Stačí ísť do Nastavenia> Zvuky> zvonenia> Vibrácie> Vytvoriť nové Vibrácie

9) Heslo aj s písmenami, nie len s číslami!

Pokiaľ ste si mysleli, že heslo, brániace prístupu iným osobám do vášho zariadenia, môže byť len číselné, mýlite sa. Pokiaľ si chcete nastaviť heslo s písmenami, choďte do Nastavenia>Všeobecné>Uzamykanie heslom>vypnite kolónku „jednoduché heslo“.

Prečítajte si tiež  Uniknuté snímky obalov ukazujú, aký veľký bude fotoaparát iPhonu 14

10) Nastavte svoj iPhone tak, aby vám vyblikával výstrahy

Pokiaľ chcete aby vám iPhone dával najavo to, že vám prišla správa aj iným spôsobom ako vibráciou či zvukom, choďte do Nastavenia>Všeobecné>Prístupnosť>prejdite nadol a zapnite „Led blesk pre výstrahy“.

zdroj:aplus.com

PS: Niektoré texty vo vašom zariadení sa môžu mierne líšiť, keďže článok je prekladaný z angličtiny.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.