Všetky Jablkové zariadenia, ktoré boli doteraz predstavené, mali problém s výdržou batérie. Posledná generácia, najmä verzia Plus, samozrejme nie, no ináč problém postihuje najmä staršie zariadenia, ktoré majú nainštalovanú najnovšiu verziu iOS. My vám prinášame 3 jednoduché typy, ako predĺžiť o niekoľko desiatok minút výdrž batérie!

Diagnostika

Samozrejme prvou vecou, ktorú by ste mali urobiť v prípade, že chcete zvýšiť výdrž vašej batérie, je kontrola, ktorá vám presne povie, ktoré aplikácie vám jej najviac spotrebujú. Nie je to nič ťažké, stačí zájsť do: Nastavenia/Všeobecné/Štatistiky/Používanie batérie.

image

1. Jas

Jedným z najväčších spotrebiteľov energie vo vašom zariadení je samozrejme displej, lepšie povedané jeho podsvietenie, ktoré má množstvo používateľov na „maxime“ aj v prípade, že to vôbec nie je nutné. Pokiaľ sa však neradi zaoberáte tým, aký máte silný jas, zájdite do Nastavenia/ Automaticky jas. Pokiaľ naopak nemáte radi automatické nastavovanie jasu, môžte to robiť jendoducho cez Control Panel.

image image

2. Dynamická tapeta

Apple pridalo s príchodom iOS 7 do svojich Jablkových zariadení aj novinku, ktorú nazývame dynamická tapeta. Pokiaľ sa totiž dostanete na domovskú plochu, na pozadí nie je obrázok ale pohyblivé „guličky“. Je to naozaj veľmi prijemne osvieženie, no pýta si naozaj dosť batérie, najmä pri predošlých iPhonoch. Preto vám odporúčame vyhnúť sa používaniu tohto dynamického pozadia.

image

3. Nezabúdajte na Wifi, Bluetooth!

Množstvo používateľov necháva na svojich zariadeniach spustenú Wi-Fi či Bluetooth aj počas celého dňa bez toho, aby sa na ňu bolo pripojili. Práve preto nezabúdajte ani na tento aspekt. S ich vypnutím zamedzíte zbytočnému úbytku batérie. Nemalo by ísť o nič dramatické, no pre niekoho je každé percento dobré!

image

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.