Nové prémiové modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max disponujú extrémne kvalitným 48-megapixelovým kamerovým systémom, ktorý však posledné dni čelí vlne kritiky. Niektorí používatelia dvojice nových zariadení si totiž všimli, že hlavný objektív zadného fotoaparátu v aplikáciách tretích strán nekontrolovateľne vibruje, čo vedie k roztrasenému videu či snímkam. Problém sa netýka vstavanej aplikácie Fotoaparát ale apiek ako napríklad Instagram, TikTok či Snapchat.

Prečítajte si tiež  Apple robí zvláštne chyby. iPhone 14 Pro ukazuje bez prvku Dynamic Island. Takto vyzerá jeho dizajn

Problém hlásili používatelia na sociálnych sieťach Twitter, Reddit, TikTok ale aj na fórach prakticky hneď od uvedenia modelov iPhone 14 Pro na trh. Zatiaľ nie je jasné, aký vplyv stojí za príčinou tohto problému. Hlavný objektív je vybavený optickou stabilizáciou obrazu s posunom snímača a je možné, že stabilizátor zlyháva v dôsledku softvérovej chyby. Tento scenár však zatiaľ nebol potvrdený.

YouTuber Luke Miani uviedol, že tento problém zaznamenal na jednom z testovaných zariadení iPhone 14 Pro Max. Miani zdieľal video s týmto problémom, na ktorom je vidieť, ako hlavný objektív zariadenia nekontrolovateľne vibruje, a uviedol, že tento incident mal za následok, že objektív pri ďalšom používaní nedokázal správne zaostriť. Presvedčiť sa o tom môžete v nasledujúcom videu.

Ak je problém spôsobený softvérovou chybou, spoločnosť Apple by mohla implementovať opravu do prichádzajúcej aktualizácie systému iOS 16.1. Tá sa momentálne nachádza v štúdiu beta testovania a medzi širšiu verejnosť sa dostane už o niekoľko týždňov.

Kým sa záležitosť nevyrieši, majitelia Pro verzií iPhonu 14 by sa mali vyhnúť spúšťaniu fotoaparátu v aplikáciách ako sú Instagram, TikTok alebo Snapchat a nahrávať obsah výhradne cez vstavanú aplikáciu Fotoaparát. Apple sa zatiaľ bližšie k problému nevyjadrilo a ani neposkytlo informácie, kedy sa tento nežiadúci jav bude snažiť odstrániť.

Zdroj: YouTube / SpawnPoiint

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here