Smartfóny značky Apple trpia výrazne menšou kapacitou batérie, ako je to v prípade konkurenčného Samsungu. Apple totiž dbá na dizajn samotných zariadení, pričom akosi zabúda, že dôležitá je aj kapacita batérie. Pri nových iPhonoch je relatívne slušná výdrž, no pokiaľ ste majiteľom staršieho zariadenia, zvyknete ho dobíjať aj dva či trikrát denne. Prinášame vám dve finty, vďaka ktorým bude nabíjanie o pár minút rýchlejšie!

Problematika

Keď sme boli ešte majiteľmi staršieho iPhonu 5S či 4S, nikdy sme nijako extra neriešili to, za koľko sa nám zariadenie dobije. Vždy to totiž trvalo trištvrte či jednu hodinku. Akonáhle sme sa však stali majiteľmi doposiaľ najväčšieho iPhonu v histórii s označením 6 Plus, zistili sme, že nabíjanie trvá naozaj dlho a potrebovali sme nájsť spôsob, ako ho reálne urýchliť. Nedocielili sme omnoho lepší výsledok, no rozdiel v minútach sa predsa len našiel!

- Reklama -

Napojte ho priamo do zástrčky

Množstvo používateľov používa na dobíjanie svojho zariadenia rôzne predlžovačky, v ktorých majú okrem iného zapojené aj iné zariadenia. Je teda logické, že nabíjanie môže trvať o niečo dlhšie, ako v prípade, že iPhone napojíte priamo do zástrčky. Čuduj sa svete, neverili sme tomu, no rozdiel bol naozaj badateľný!

image

Režim lietadlo

Pokiaľ nabíjate svoj iPhone v čase, kedy nie ste práve vyťažení a nepotrebujete prijímať hovory, poprípade si práve doprajete chvíľku oddychu, dajte ho do režimu lietadlo. iPhone totiž vypne Wi-Fi, Bluetooth a mobilné dáta čím samozrejme minie aj menej zbytočnej energie. Táto teória sa u nás taktiež ukázala, ako pravdivá.

image

Nehrajte sa na zariadení

Pri iPhone 5S sme boli zvyknutý, že sme počas nabíjania zapli obľúbenú hru a začali prechádzať misie. Sprevádzal to samozrejme aj silný jas, takže sme spomalili aj nabíjací cyklus. To však nebolo nijako výrazné, a tak sme moc neriešili dobu nabitia. Nevieme síce, ako na menšej 6-tke, no na našom väčšom iPhone 6 Plus sa nám batéria nenabíja takmer vôbec, pokiaľ hráme nejaké hry. Presne preto sa treba odosobniť od nášho zariadenia aspoň na pár desiatok minút, kým sa nabije na slušnú hodnotu!

iPadMinigaming

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.