Nedávno sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple chystá iPhone bez rámikov okolo displeja. Čiastočne sa to týka aj modelu iPhone 15 Pro / 15 Pro Max, ktorého čierne okraje budú extrémne tenké. To, ako to bude vyzerať si môžete pozrieť vďaka predbežným únikom tu. A keďže chce byť Apple v odstraňovaní rámikov lídrom, novinka, ktorú práve predviedol Samsung, ho určite zaujala.

Ako totiž informuje portál Wccftech, najväčší konkurent Apple, ktorý má na výrobu bezrámčekových displejov ideálne podmienky ukázal revolúciu. Spoločnosť Samsung Display totiž vyvinula novú technológiu, ktorú by sme mohli definovať, ako 3D zahnutý displej po všetkých stranách zariadenia.

Táto novinka kombinuje klasické zaoblené sklo a veľmi elegantný dizajn. Pokiaľ sa na smartfón s takýmto displejom pozriete zhora, budete mať pocit, že jeho obraz je nekonečný.

Pochopiteľne však zatiaľ ide o niečo, čo je len v štádiu vývoja. Nie je ale vylúčené, že výrobca poskytne prvé zariadenie s 3D zahnutým displejom už v dohľadnej dobe.

Samsung prináša revolučný displej. Využiť ho môže aj Apple 

Samsung displej
Zdroj: Wccftech

Samsung o tom informoval na svojom podujatí Display Business Forum 2023, pričom s novinkou vyrukoval priamo generálny riaditeľ dcérskej spoločnosti Samsung Display Joo Sun Choi. Dôležité je však zmieniť, že firma môžu takúto technológiu ponúkať aj svojim zákazníkom, medzi ktorých patrí už dlhé roky práve Apple.

Displeje od Samsungu sa dnes používajú v obrovskom množstve iPhonov. Aj keď si tieto dve spoločnosti navzájom konkurujú, v skutočnosti sú veľmi dobrými partnermi. Samsung má vysokú výrobnú kapacitu s dostatočnou kvalitou a Apple je zase ochotné zaplatiť veľké čiastky peňazí a zabezpečiť vysoký odber komponentov.

V neposlednom rade treba spomenúť aj fakt, že Samsung mal podľa vlastných vyjadrení zásadne vylepšiť technológiu UPC (Under Display Camera). Firma sa konkrétne pochválila tým, že vďaka upgradu vo výrobe dokáže zabezpečiť až o 50 % lepšiu priepustnosť a zároveň lepšie optimalizovanú priepustnosť pixelov. Vďaka tomu sa používatelia dočkajú kvalitnejšieho obrazu aj fotiek.

Uvidíme teda, ako sa to podarí zúžitkovať v praxi a ktoré z týchto technológií napokon predstavia aj iní výrobcovia vo svojich zariadeniach, na čele s Apple. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Aplikácia Apple Music hlási príchod na konzoly PlayStation 5
Môže ťa zaujímať
- Reklama -