Fotiť v nočnom režime nie je nič náročné. Treba len trochu trpezlivosti a iPhone 11 alebo 11 Pro, ktorý ho podporuje. Pokiaľ ste úplným nováčikom alebo si chcete len rozšíriť obzory, prečítajte si týchto 6 tipov, ktoré zdokonalia vaše nočné fotografie a dostanú ich na celkom novú úroveň Poďme na to!

6. Nájdite čo najviac svetla

biela noc
6 tipov pre dokonalé fotky s nočným režimom na iPhone 11/ 11 Pro! – svetapple.sk

Samozrejme, nočný režim je preto nočný, lebo iPhone dokáže vytvoriť fotografie s minimálnym množstvom svetla. To je pravda. Stále tu ale platí rovnica „čím viac svetla, tým lepšia fotografia“. Je to úplne logické. Pre vyskúšanie odporúčame fotenie predmetu v nočnom režime hneď z niekoľkých uhlov. V úplnej tme sa samozrejme fotiť nedá, na to už budete potrebovať blesk. Ak však máte k dispozícii ideálne podmienky, môže vzniknúť dokonalé umelecké dielo…

5. „Trpezlivosť ruže prináša

nočný režim iPhone 11
Trpezlivosť je kľúčová– svetapple.sk

Pri fotení treba byť trpezlivý vždy. Nie len keď sa rozhodneme dokumentovať nočný život v uliciach mesta či niekde na festivale. Každopádne, ak idete fotiť večerné fotky s použitím nočného režimu, budete tomu musieť nechať čas. Celkovo proces fotenia chvíľu trvá. iPhone má svoju uzávierku, spracovanie fotografie a podobne. Pokiaľ vám to nevyjde na prvý krát, nič sa nedeje, vyskúšajte to znova. Robte to až dovtedy, kým nie ste so záberom na 100% spokojní.

4. Držte iPhone stabilne

iphone 11 nočný režim
Majte pevnú ruku – svetapple.sk

Čím stabilnejšia ruka, tým lepšia fotka. Pokiaľ je vám vonku zima a celý sa trasiete, skúste si telefón o ničo oprieť (stena, zábradlie a pod…). Popri uzávierke telefón chvíľu sníma obrázok. Bavíme sa o dobe od 3-9 sekúnd. Pokiaľ zariadením zatrasiete alebo sa pohne napríklad postava na obrázku, výsledok bude rozmazaný a to nikto nechce. Celý tento bod tak trochu súvisí aj s trpezlivosťou. Nechajte si na vytváranie fotografii v zhoršených svetelných podmienkach čas, funguje to!

3. Skúste použiť stojany a príslušenstvo

iphone príslušenstvo
Príslušenstvo môže pomôcť – svetapple.sk

Tak ako pri bežnom fotení, ani v tomto prípade nemusí byť zlým nápadom zobrať so sebou statív. iPhone sa vám odvďačí nádhernými zábermi. Ako iste viete, na trhu je množstvo produktov, ktoré dokážu zdokonalovať „obyčajné“ fotografie zo smartfónu len tým, že celý proces ich vytvárania je o čosi profesionálnejší. Ak to teda beriete vážne a máte doma nejaký stojanček na telefón, využite ho!

2. Pozor na správny objektív

6 tipov pre dokonalé fotky s nočným režimom na iPhone 11/ 11 Pro!
Používajte vhodný objektív – svetapple.sk

Jedna z najdôležitejších vecí je v prípade nočného režimu správny výber objektívu. Naším tipom je širokouhlý objektív a máme na to dobrý dôvod. Pokiaľ budete používať teleobjektív, v skutočnosti ide v tomto prípade len o klasický širokouhlý objektív s dvojnásobným digitálnym zoomom (nakoľko vyššie menovaný teleobjektív nočný režim samostatne nepodporuje).

Prečítajte si tiež  Vieme aké produkty nám spoločnosť Apple predstaví už 8. marca 2022. Budú minimálne tri

Ak ale kliknete na ultraširokouhlý objektív, nočný režim sa deaktivuje. Dôvod je ten, že nie je podporovaný ani na iPhone 11 a ani na iPhone 11 Pro. Ideálne je teda fotiť na spomínaný základný objektív (ktorý je prednastavený) a potom si fotku dodatočne upraviť…

1. Vyberte to správne nastavenie nočného režimu

Nočný režim je najskôr nastavený na predvolené nastavenia. To znamená, že sa automaticky zapne a sám určí časovač. Aj keď je to skvelé pre bežné obrázky, lepšia kontrola nad fotoaparátom vášho iPhone môže viesť k lepším obrázkom. Chcete rozsvietiť obrázok pomocou blesku v nočnom režime? Alebo možno budete chcieť použiť viac času pri fotografovaní alebo zapnutí živých fotografií. Tieto nastavenia môžete ovládať testovaním fotoaparátu iPhone a nájdením najlepších nastavení pre vás. Takže stlačte tlačidlá a hrajte sa so všetkými úpravami. Len nezabudnite na trpezlivosť a dôslednosť. A kto vie, môžete dokonca vyhrať Apple Night Mode Challenge . Veľa štastia!
6 tipov pre dokonalé fotky s nočným režimom na iPhone 11/ 11 Pro! – svetapple.sk

Vyskúšajte rôzne nastavenia vášho fotoaparátu v zariadení. Nočný režim vám automaticky stanoví čas, pomocou, ktorého bude snímať obraz. Vy si ho ale viete otvoriť a prispôsobiť manuálne ideálnym podmienkam. Vo všeobecnosti platí, že čím dlhšie bude iPhone snímať, tým získa viacej svetla a tým bude fotografia kvalitnejšia. Niekedy ale nemusíte pomocou dlhšej expozície dosiahnuť to, čo ste pôvodne zamýšľali. Vyberte si preto presne takú dobu snímania, akú potrebujete.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.