Včera sme sa vybrali na večerné potulky Bratislavou a urobili sme test iPhone 11 vs. iPhone XS. Zamerali sme sa predovšetkým na nočný režim, ktorý je výsadou iba o rok novšieho zariadenia. Výsledky nás v niektorých prípadoch skutočne uchvátili.

iPhone 11 vs. iPhone XS. Testovali sme nočný režim v uliciach Bratislavy.

Tento test samozrejme nemal porovnávať fotoaparáty v iPhone XS a v iPhone 11 po stránke kvality záberov. Na to ich už onedlho vytiahneme za denného svetla von a vyskúšame ich schopnosti. Tieto zábery majú ukázať nočný režim, ktorý je výsadou len nových iPhonov. Práve model 11 ho má zatiaľ čo minuloročný iPhone XS sa musí zaobísť bez tejto funkcie. Aj keď ide len o softvérovú záležitosť, Apple ju ponecháva ako „exkluzívny obsah“ práve pre model 11 a 11 Pro. Pozrite sa čo dokáže.

- Reklama -

Nové zariadenia sme zobrali večer na potulky Bratislavou počas nádherného umeleckého podujatia, Bielej Noci. Samozrejme sme sa nesnažili robiť akékoľvek umelecké zábery. Cieľom bolo skôr ukázať nočný režim v bežnom, praktickom živote. Presne preto sme fotografie ani v jednom prípade neupravovali. Sú presne také aké sme ich odfotili. Z výsledkom sme veľmi spokojný. Pokiaľ nechcete vystihnúť v zábere práve tmu, určite sa ho oplatí zapnúť. Pokiaľ chcete zachytiť záber za skutočne zlých svetelných podmienok, night mode sa o to postará.

Na záver teda môžeme len povedať to, že táto funkcia mohla byť v iPhone už dávno. Sme si istý, že napríklad taký iPhone XS by s ňou určite nemal problém. Keď už teda prišla až teraz, mohla podporovať pár starších generácii jablkového smartfónu. Skúsime pohľadať aplikáciu, ktorá by vstavaný nočný režim mohla preniesť aj na iné modely. Potom ju otestujeme a opäť vám prinesieme porovnanie. Čo poviete? Zanechajte nám váš názor v komentároch…

Na prvom zábere je fotka z iPhonu XS, na druhom potom z iPhonu 11

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.