Hoci ste o tom možno nevedeli, iPhone od spoločnosti Apple ponúka už dlhé roky možnosť pracovať s dvoma SIM kartami súčasne. Na Slovensku sa však nepredáva model s dvoma fyzickými slotmi na SIM kartu tak, ako napríklad v Číne. Namiesto toho však môžete využiť jednu eSIM (elektronická SIM karta) a jednu fyzickú SIM kartu. V tomto článku vás naučíme, ako sa to dá nastaviť. Je to úplne jednoduché.

V prvom rade sa však musíme pozrieť na kompatibilitu funkcie eSIM. Nemá ju totiž každý iPhone, no nájdete ju už na pomerne veľa zariadeniach. Podpora eSIM v iPhone sa po prvýkrát objavila ešte v roku 2018, keď prišiel na trh iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max. Odvtedy túto službu podporuje prakticky každý novší model vrátane poslednej generácie.

Ako použiť eSIM na iPhone?

iPhone 13
Zdroj: Unsplash / Sahej Brar

To, ako do zariadenia vložiť klasickú fyzickú SIM kartu zrejme viete. Jednoducho cez pribalený nástroj, ale pokojne aj špendlík vytiahnete slot na bočnej strane zariadenia a vložíte ju doň.

iPhone už nejaký ten piatok vyžaduje nano SIM kartu, ktorá je zmenšená. Pokiaľ ju ešte nemáte, kontaktujte svojho operátora, aby vám ju poskytol.

V druhom kroku si na iPhone nastavíme eSIM kartu. Opäť si ju musíte vyžiadať u svojho operátora. Keď ju už budete mať, postup je veľmi jednoduchý a všetko vám vysvetlíme v nasledujúcich krokoch:

  • Otvorte Nastavenia na iPhone.
  • Kliknute na položku Mobilné > Pridať eSIM.
  • Teraz si vyberte či chcete: Preniesť eSIM z iPhonu v blízkosti alebo Použiť QR kód (cez ktorý si aktivujete eSIM od operátora).
  • Následne pokračujte podľa postupu, ktorý vám iPhone ukáže na obrazovke.

Akonáhle ste s nastavovaním eSIM karty na iPhone hotoví, zvoľte si, ktorú kartu chcete používať ako predvolenú a ktorú nie.

Taktiež je tu možnosť nastavenia, v rámci ktorej vyberiete, či má byť daná karta používaná aj na mobilné hovory, mobilné dáta alebo na obe služby súčasne.

Prepínanie medzi SIM a eSIM na iPhone

Veľkou výhodou iPhonu a jeho SIM a eSIM podpory je to, že medzi oboma kartami dokážete pomerne jednoducho prepínať.

Ak napríklad plánujete vytočiť telefónne číslo, ale chcete to urobiť cez svoje pracovné číslo, vo vrchnej časti si to v priebehu troch sekúnd prepnete rovnako, ako to uvidíte na videu nižšie.

V aplikácii Nastavenia nájdete samozrejme plno ďalších možností, ako pracovať s vašimi SIM kartami, ako ich spravovať prípadne si ich premenovať. Je to len na vás. Podpora eSIM je pri iPhone dôležitá najmä pre ľudí, ktorí chcú jeden telefón s dvoma číslami.

Prečítajte si tiež  Kúpte si Refurbished MacBook alebo iMac s 18 mesačnou zárukou

Rovnako sa hodí takáto funkcionalita aj počas cestovania, kedy potrebujete len mobilné dáta, no nachádzate sa v ďalekom zahraničí, kde by boli extrémne drahé. Pri nákupe lokálnej eSIM, alebo fyzickej SIM karty tento problém hravo vyriešite.

V neposlednom rade netreba zabúdať, že eSIM a Dual SIM musí podporovať aj váš operátor. Na Slovensku s tým nie je poväčšine problém, no pre istotu si to dopredu overte.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -