Rozhodli sme sa pre teba podrobne spracovať návody, v ktorých nájdeš všetko, čo potrebuješ pri iPhone vedieť. Prinášame návody, ktoré riešia jednoduchšie a tiež také, ktoré riešia náročnejšie problémy. Dnes sa pozrieme na jeden jednoduchší návod, ale určite veľa z vás túto funkciu ocení. Pozrieme sa na návod ako na rýchly výber špeciálneho znaku.

Ide hlavne o zrýchlenie písania. Situácia, kedy potrebuješ do textu vložiť číslicu, otáznik, výkričník či iný znak sa pravdepodobne opakuje dennodenne. Väčsina z nás asi zvolí nasledujúci postup: pomocou tlačidla „123“ prepneme klávesnicu, napíšeme číslicu a potom sa tlačidlom „ABC“ prepneme späť. Potrebujete teda tri kliknutia na displej.  Ale pozor! V prípade, že znakov nepotrebuješ viac ako jeden, všetko sa dá vyriešiť jedným gestom!

Postup ľahko pochopíš, keď si ho vyskúšaš a po tom ako si naň navykneš, ti pri písaní ušetrí veľa času.

Čítaj tiež: Návod: Ako vymazať v kalkulačke len jedno číslo

Návod

Pri prepínaní klávesnice tlačidlo „123“ nepúšťaj, ale podrž a následne prstom prejdit na požadovaný znak. Až na danom znaku prst pusti, znak sa napíš a klávesnica sa prepne späť na hlavnú klávesnicu „ABC“.

Videonávod

V prípade, že by ti bolo niečo nejasné, prinášame ti aj jednoduchý videonávod nižšie. Ak by si mal problém, alebo nejaký tip na návod, stačí nám len napísať. Môžeš tak urobiť na našej facebookovej stránke, alebo pomocou emailu → redakcia@svetapple.sk 🙂

Prečítajte si tiež  Vieme cenu a dátum predstavenia iPhonu 6!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk