Aj keď Apple ponúka svoje beta verzie systému len pre vývojárov, ktorí sú zaregistrovaní v developerskom programe, nie je žiadnym tajomstvom, že sa táto betaverzia dá nainštalovať aj bez registrácie. Práve preto sme sa rozhodli, že ti prinesieme jednoduchý návod, pomocou ktorého nainštaluješ iOS 9 beta 1 na svoj iPhone bez väčších problémov.

Varovanie

Na začiatok článku by sme ťa chceli varovať, že všetko čo urobíš, budeš robiť na vlastnú zodpovednosť a vlastné riziko. Za prípadné vzniknuté škody stránka www.svetapple.sk nezodpovedá. Ďalšie varovanie by sme chceli smerovať používateľom iPhonu 5C a starším. iOS 9 je dostupné len v prvej bete a už teraz je známe, že na starších telefónoch seká, rýchlo sa vybíja baterka a optimalizácia je o čosi horšia. Chvíľku potrvá, kým to Apple vyladí. Ak si však netrpezlivý a napriek všetkému chceš túto betu aj na svoj starší iPhone, tu je návod:

Návod

Inštalácia je viacmenej jednoduchá a netreba na to nijaké programátorské schopnosti ani nič podobné. Pokiaľ sa budeš držať krokov v návode, nič by sa nemalo stať a beta by sa mala na tvoj iPhone nainštalovať maximálne bezpečne.

  1. Prvá vec, ktorú musíš urobiť je inštalácia najnovšej verzie iTunes (napríklad cez Apple Software Update)
  2. Do svojho počítača si stiahni „IPSW“ súbor, ktorý je určený pre tvoje iOS zariadenie.
  3. Pripoj iPhone alebo iPad do počítača cez USB a zapni iTunes, ak sa ti samozrejme nezaplo automaticky.
  4. Nezabudni zálohovať priamo v iTunes. Pokiaľ by si tak neurobil, najnovšia záloha by bola možná až v iOS 9, čo znamená, že by si po downgrade prišiel o všetky svoje doterajšie súbory.
  5. Po zálohe už len stačí stlačiť tlačidlo Alt (na Windows PC Shift) a kliknúť na Check for Update. Tu už len nájdeš stiahnutý IPSW súbor a vyberieš ho. Potom sa ti začne iOS 9 bezpečne inštalovať.
iOS 9 - svetapple.sk
iOS 9 – svetapple.sk

 

Prečítajte si tiež  10 najlepších funkcií iOS 9!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.