Určite si neprehliadol, že spoločnosť Apple začala ísť hlavou proti reklamám, ktoré neustále zahlcujú webové stránky a deformujú na nich obsah. Práve preto sa Apple rozhodlo, že do najnovšieho operačného systému iOS 9 pridá úplne novú možnosť, ktorá bude používateľovi ponúkať blokovanie reklám. Od dnes ťa už na weboch cez tvoj iPhone nebude nič otravovať! 

Ako na to?

Aj keď na našej stránke príliš veľa reklamy nemáme, sú weby, kde je jej až prehnane veľa. Práve preto spoločnosť Apple začala bojovať proti takejto forme propagácie, ktorá používateľov pri čítaní textu, poprípade sledovaní obsahu len mätie a otravuje. My ti teraz prinášame návod pre tvoj čerstvo nainštalovaný operačný systém iOS 9, ktorý ti ukáže, ako reklamy na webe vypnúť a čo je pre to potrebné stiahnuť!

V prvom rade si musíš stiahnuť aplikáciu na blokovanie reklám. My sme sa rozhodli pracovať s 1blockerom, ktorý je zadarmo a pre pokročilejšie blokovanie reklamy obsahuje in-app nákupy. Ide však o blokátor, ktorý nám fungoval a preto ti ho odporúčame (aj keď je veľa ďalších aplikácií s týmto účelom). Druhý krok, ktorý je potrebné vykonať je už jednoduchý. Treba len prejsť do Nastavení-Safari-Blokátory obsahu, a z ponuky vybrať vyššie spomínanú aplikáciu. A je to, reklama sa začne blokovať na stránkach úplne sama. Na niektorých stránkach, ale tieto blokátory nefungujú. Treba mať však na mysli aj to, že z reklamy spomínané weby žijú a akonáhle ju začneš blokovať môžu prestať aktívne pracovať, vzhľadom na to, že zadarmo dnes už nie je nič!

Prečítajte si tiež  Grafika v iPhone bude lepšia, omnoho lepšia!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.