Apple je spoločnosť, ktorá myslí úplne na všetko a práve preto pridal do svojho mobilného operačného systému iOS aj službu „Find my iPhone“, vďaka ktorej sa celosvetovo rapídne znížil počet ukradnutých poprípade stratených iOS zariadení. Čo však robiť, keď sa iPhone vybije? Ešte tu je nádej!

Odosielanie poslednej polohy

Apple v poslednej verzií operačného systému iOS 8 myslelo aj na možnosť, že sa vám počas straty váš iPhone vybije a vy tak stratíte prehľad o jeho aktuálnej polohe. Pokiaľ nemáte zapnutú služby „Odosielanie poslednej polohy“, tak máte pravdepodobne smolu, keďže váš iPhone bude vysielať len do doby, kým sa vybije. Apple však myslelo na fakt, že pokiaľ by sa zariadenie predsa len vybilo, pred tým, ako by sa dostala batéria do istého rizikového bodu, by mohla ešte odoslať poslednú informáciu o svojej aktuálnej polohe, čo by mohlo zachrániť vybité iPhony majiteľov, ktorí ich stratili. Ako však niečo podobné nastaviť? Je to veľmi jednoduché! Stačí ak prejdete do Nastavenia/iCloud/Nájsť iPhone/ zaškrtnete Odoslať poslednú polohu. Vďaka tomuto veľmi jednoduchému kroku by ste mohli svoj iPhone nájsť s omnoho vyššou pravdepodobnosťou!

- Reklama -

Viac o „Find my iPhone sa dozviete v  tomto článku, v ktorom sme službu opísali!

Find my iPhone - svetapple.sk
Find my iPhone – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.