Ako napísať do správy znak „“ behom sekundy?

Ako napísať do správy znak "" behom sekundy?

Existujú v podstate dva spôsoby. Tým prvým je, že si skopírujete jabĺčko () z tohto textu a vložíte ho tam, kam potrebujete. Je to absolútne jednoduché avšak nepredpokladáme, že to budete chcieť robiť opakovane. Apple nám našťastie umožňuje pomerne jednoduché nastavenie, vďaka ktorému si toto jabĺčko zvolíte ako skratku a telefón vám ho navrhne vždy, keď ju počas písania použijete.

My odporúčame zvoliť jednoduchú 3 písmenovú skratku, ktorá vás pri bežnej komunikácií nebude vyrušovať (v prípade, že sa pomýlite a zapíšete ju v texte omylom). Pokojne použite aj skratku „AAP“ tak ako my, ktorej kombinácia nie je pri písaní bežná. Pred tým ako začneme s návodom, skopírujte si prosím tento „“ znak. Akonáhle vás po nastavení telefón pri písaní vyzve, či ho chcete použiť, stlačte medzerník. Ak ho použiť nebudete chcieť, kliknite na krížik pri skratke.

Ako skratku nastavím?

Po skopírovaní znaku otvorte na vašom iOS/iPadOS zariadení Nastavenia, prejdite do Všeobecných a tu vyberte políčko Klávesnica. Pokračujte preklikom na „Nahradenie textu“ > vyberte „+“ (v pravom hornom rohu) > do sekcie „fráza“ skopírujte znak „“ > do sekcie skratka potom zadajte text, ktorým budete chcieť skratku vyvolať. Ako sme už uviedli pred tým, my sme využili „AAP„. Akonáhle budete mať všetko vyplnené, vyberte „Uložiť“.

Po tomto kroku už máte aktivovanú skratku. Prejdite napríklad do základného vyhľadávania vo vašom iOS zariadení a zapíšte sem „aap“. Ak ste postupovali správne, v políčku s textom by sa vám mal ukázať návrh s jabĺčkom.

Ako napísať do správy znak „“ behom sekundy? – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  iPad mini 6. generácie má problém so "želé efektom" displeja. Podľa Apple je to normálny jav
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.