Minule sme priniesli článok o tom ako premenovať iPhone/iPad. Použili sme v ňom tento znak ““. Množstvo z nás sa nás na základe článku ozvalo a chcelo vedieť, ako sme ho do textu dostali. Presne preto sme sa rozhodli priniesť vám jednoduchý a praktický návod.

2Ako napísať do správy znak “” behom sekundy?

Existujú v podstate dva spôsoby. Tým prvým je to, že si skopírujete jabĺčko () z tohto textu a nakopírujete ho tam, kde presne potrebujete. Je to absolútne jednoduché avšak nepredpokladáme, že to budete chcieť robiť vždy. Apple nám ale umožňuje pomerne jednoduché nastavenie, vďaka ktorému si toto jabĺčko nastavíte ako skratku a telefón vám ho navrhne vždy, keď ju počas písania zadáte.

My odporúčame napísať si jednoduchú 3 písmenovú skratku, ktorá vás pri bežnom písaní nebude príliš vyrušovať (v prípade, že sa pomýlite a zapíšete ju v texte omylom). Pokojne využívajte aj skratku “AAP”, ktorej kombinácia nie je pri bežnom písaní až taká bažná. Pred tým ako začneme s návodom, skopírujte si prosíme tento “” znak na vašom zariadení. Akonáhle vás po nastavení telefón pri písaní vyzve, či chcete skratku použiť, stlačte medzerník. Ak ju použiť nebudete chcieť, kliknite na krížik pri skratke.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here