Spoločnosť Apple vydala pred pár dňami nový update operačného systému iOS 16.5, ktorý sa zameriaval v prvom rade na opravu chýb zabezpečenia. Technologický gigant z Cupertina dokonca vyzval svojich zákazníkov, aby si túto aktualizáciu nainštalovali, pretože bez nej môžu byť v potencionálnom ohrození.

Čo sa týka samotných noviniek, iOS 16.5 bol v tomto smere veľmi striedmy a okrem nových LGBTI pozadí nepriniesol prakticky žiadnu inováciu. Dôvodom je aj to, že firma už o pár týždňov predstaví na konferencii WWDC 2023 nástupcu s označením iOS 17, na ktorého si šetri čo možno najväčší počet noviniek.

Každopádne sa však pred vydaním iOS 16.5 hovorilo, že táto aktualizácia dostane aj vylepšenie pre hlasového asistenta Siri. Slovákov aj Čechov hneď v úvode sklameme, že nemalo ísť o podporu našich rodných jazykov. Siri sa však mala naučiť nový šikovný príkaz, ktorý je v praxi veľmi užitočný.

Hlasový asistent od Apple mal byť po update schopný spustiť alebo vypnúť nahrávanie obrazovky na iPhone prostredníctvom hlasu, pričom táto funkcia bola súčasťou beta verzií.

Apple však celkom nečakane novinku z plnej verzie iOS 16.5 stiahol, čo potvrdil aj zahraničný portál 9to5mac. Pravdepodobne s ňou mal na poslednú chvíľu nejaký problém a preto sa ju rozhodol vynechať.

Každopádne to ale neznamená, že sa jej čoskoro nedočkáme. Firma totiž už pracuje na ďalšom update s označením iOS 16.6, ktorý príde o pár týždňov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Kúpiť, alebo nekúpiť iPhone X?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -