Dnes sme pre vás pripravili článok, v ktorom sa vám pokúsime zjednodušiť dilemu, či je lepšie kúpiť si na svoj iPhone fóliu alebo kryt. Nechcete predsa aby sa mu niečo stalo!

Krehkosť

V dnešnej dobe poznáme smartfóny a tablety, ktoré spoločnosti nevyrábajú práve tak, aby „niečo“ vydržali. Ich výrobcovia totiž dosť často dávajú prednosť ich dizajnu ako odolnosti proti pádom či poškrabaniu. Na druhje strane, telefóny sa dnes berú častokrát ako módny doplnok, v prípade iPhonu to platí dvojnásobne. a tak pokiaľ si musia výrobcovia vybrať, určite sú skôr za to, aby nejako vyzerali ako za to aby niečo vydržali.

iphone-5s-cracked-screen-broida
Pokiaľ nechcete aby váš iPhone dopadol takto, musíte sa oň aj adekvátne starať! – svetapple.sk

Fólia

Čo sa týka smartfónov, poznáme viacero druhov fólií, tou najčastejšou, ktorú na nich môžme vidieť, je práve fólia, lepená na displej, tá má samozrejme prvotnú úlohu chrániť ho pred poškriabaním a nástrahami, ktoré naň „čakajú“ vo vašom vrecku. Fólia však dokáže zvýšiť percento toho, že sa vám samotný displej pri páde nerozbije. Existujú však aj fólie, ktoré nie sú určené pre displej, ale konkrétne pre rohy či zadnú hliníkovú stranu iPhonu. Tie dokážu iPhone ochrániť ako už pred pádom, tak aj pred poškriabaním. Pokiaľ by ste spomedzi nich vyberali, odporúčame kúpiť čo najkvalitnejšiu. Priemerná cena sady fólií, ktoré nalepíte na všetky strany svojho iPhonu môže byť 30 € až 50 €.

big_dual-layer-b
Fólia sa dá lepiť ako spredu, tak aj zozadu – svetapple.sk

Kryt

Kryt, to je samostatná kapitola. Na svete ich totiž môžme kúpiť na každom rohu. Nájdete plastové, gumené, kovové či dokonca drevené. Ich cena býva často nižšia ako za fóliu (kvalitnejšiu) a iPhone môžu ochrániť efektívnejšie!

society6-iphone-cases-01
Kryty môžu vyzerať aj dobre – svetapple.sk

Gumený kryt

Pokiaľ sa vám nepáči „vážny“ dizajn iPhonu, môžte si ho rozveseliť práve spomínaným krytom. Pokiaľ nepotrebujete nič „extra“ a kryt si kupujete len s cieľom, že nechcete aby sa vám váš Jablkový miláčik rozbil, odporúčame kúpiť klasický gumený. Guma totiž dokáže veľmi dobre tlmiť nárazy a tak sa vám iPhone pri páde nepoškodí. Takéto kryty zakúpite od 3 € ale môžu sa vyšplhať až do 15-20 €.

45051020-vans_obal_na_iphone

Plastový kryt

Plastový kryt je ďalšia možnosť, ako uchrániť svoj iPhone. Pokiaľ si však kupujete plastový kryt, musíte počítať s tým, že na ňom budú časom vidieť škody, ktoré narobilo jeho používanie. Napriek tomu však plast dokáže taktiež váš iPhone veľmi dobre uchrániť. Na trhu sú dokonca kryty, ktoré majú len 0,3 mm a hrubšie. Plastové kryty môžu stáť 4-5 € až do 15-20 €. Ich hlavnou výhodou je to, že pokiaľ sa radi kocháte dizajnom vášho iPhonu, môžte si kúpiť aj úplne prehľadný kryt na rozdiel od gumených, u ktorých vyberáte len so širokej škály farieb.

gumene-puzdro-iphone-5-fialove-matne-ks-2842
Plastové kryty môžu mať len 0,3mm – svetapple.sk

Kovový kryt

Kovové kryty sú naozaj perfektné a častokrát aj krajšie ako gumené či plastové. Tieto kryty majú dve úlohy. Nielen, že telo vášho zariadenia dokonalo ochránia pred možným pádom, no pokiaľ ich na ňom máte, vyzerajú omnoho lepšie ako tie gumené či plastové. Kovové kryty (aj niektoré plastové) sa častokrát predávajú aj ako značkové, a tak sa ich cena pohybuje okolo 15-25 €, no môže sa vyšplhať až do 100 €.

For-Luxury-iPhone-Case-Metal-Bumper-Case-For-iPhone-4-4S-Free-Shipping-EMS-5pcs-lot
Niektoré kryty sú naozaj luxusné – svetapple.sk

Drevené kryty

Aj napriek tomu, že sa to nemusí zdať úplne normálne, vývoj ide stále dopredu a po novom vaše iPhony môžu ochrániť aj drevené kryty. Tie môžu byť vyrobené z niekoľkých druhov dreva. Často sa však používa bambusové, pretože je odolné. Na takéto kryty si dokonca môžte dať laserom vypáliť hocičo chcete, a tak ste na rozdiel od tuctových krytov originálny. Drevo tlmí nárazy veľmi dobre a v krytoch nájdete často aj semišovú výstelku, čiže sa iPhonu pri páde naozaj nič nestane. Ceny sú rôzne, no my si na takýto kryt odporúčame odložiť takých 30-50 €.

iphone-case-bamboo
Bambusové kryty sú naozaj pekné! – svetapple.sk

Verdikt

Náš konečný verdikt teda znie. Pokiaľ máte radi dizajn vášho miláčika, radi ho cítite a pozeráte sa naň, odporúčame vám kúpiť fólie. Sú síce o zlomok drahšie ako kvalitnejšie kryty, no vyzerajú dobre a rovnako dobre sú aj účinné. Pokiaľ chcete aby bol váš iPhone v bezpečí a nechcete za to vyhadzovať astronomické čiastky, siahnite radšej po gumenom či plastovom kryte. Pokiaľ ste však elegán a chcete sa odlíšiť od ostatných, siahnite po kovových či drevených krytoch.

choco
Kryty môžu byť aj vtipným doplnok vášho miláčika – svetapple.sk

Náš tip

Na záver tohto článku samozrejme prinášame náš tip, ktorý zafungoval veľakrát a iPhone zostal vcelku. Pokiaľ vám môžme odporučiť, spravte kombináciu. Choďte do najbližšieho obchodu, alebo si z čínskym stránok objednajte obyčajnú fóliu na displej. Tá vám ho dokonale ochráni pred nástrahami vášho vrecka či možným poškriabaním pri páde. Potom skočte do obchodu, kde predávajú kryty a kúpte si lacný plastový či gumený kryt. Dokopy zaplatíte okol 10-15 €, no váš iPhone sa bude cítiť ako v bavlnke!

vans-iphone-4-iphone-case-blau-1150
Kryty sú častokrát aj štýlové – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.