Jablková spoločnosť je naozaj veľká ryba aj v internetovom priemysle, kde má taktiež svojich konkurentov. Tak napríklad takému Safari konkuruje Google Chrome či Mozilla FireFox. Apple by teraz mohlo urobiť radikálny krok a predbehnúť konkurenciu v “Search aplikáciach” vďaka službe Apple Search!

Apple Search

Určite by bolo dobre na začiatok spomenúť, ako sme sa vlastne k danej informácií dostali. Prekvapivo nejde o žiadnu správu z únikov Jablkovej spoločnosti ani nič podobné. Apple sa svojim spôsobom prezradilo samo, keď si na svoje internetové stránky zavesilo pracovnú ponuku pre projektového manažéra Apple Search. To by mohlo prezrádzať novú, konkurenčnú službu podobnú tej od spoločnosti Google. Navyše Applu s Googlom vyprší už čoskoro zmluva a tak je možné, že sa budú chcieť v Cupertine oddeliť úplne! Nový projektový manažér by mal byť technicky dostatočne zdatný a zároveň by mal dokázať spravovať službu, ktorú denne používajú milióny ľudí.

- Reklama -

Spotlight

Je tu však ešte jedna vec, ktorá je rovnako pravdepodobná ako predstavenie novej vyhľadávacej služby.  Tou vecou je zmena názvu súčasného názvu Spotlight, ktorý sa nachádza v našich zariadeniach už 11 rokov. Apple by mohlo túto službu opäť raz vylepšiť a zároveň by sa mohlo dočkať aj úplne nového názvu. Je teda v rovine úvah, čo to vlastne Apple pripravuje, no pokiaľ sa toho dočkáme už v iOS 9, určite sa máme na čo tešiť!

iPhone 6 - svetapple.sk
iPhone 6 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.