Rozhodli sme sa pre teba podrobne spracovať návody, v ktorých nájdeš všetko, čo potrebuješ pri iPhone vedieť. Prinášame návody, ktoré riešia jednoduchšie a tiež také, ktoré riešia náročnejšie problémy. Dnes sa pozrieme na jeden jednoduchší návod, ale určite veľa z vás túto funkciu ocení. Ako pridať widgety do notifikačného centra?

Čo to vlastne je?

Widgety sa v iPhonoch prvýkrát objavili v operačnom systéme iOS 8. Zo začiatku boli pomerne nezaujímavé, ale potom sa tejto myšlienky chytili vývojári a do svojích aplikácií postupne začali pridávať widgety, ktoré sa dajú ľahko sledovať z notifikačného centra. Dokonca vznikajú aplikácie, ktoré sú zamerané len na tieto widgety a nemajú inú funkciu. Pripájam ti pár mojích widgetov, ktoré používam a veľmi mi zjednodušujú fungovanie s iPhonom. Napríklad aplikácia DataFlow, meria prečerpané mobilné dáta, či widget meniny, ktorý hovorí sám za seba.

- Reklama -

IMG_0727 IMG_0728

Návod ako pridať widgety do notifikačného centra

Pre aktivovanie, deaktivovanie či presunutie vyššie alebo nižšie nejakého widgetu, je potrebné:

  1. Vyscrollovať notifikačné centrum – potiahnutím prsta zhora obrazovky nadol.
  2. Prejsť až na spodnú časť a nájsť tlačidlo “Upraviť”
  3. Teraz už môžeš upravovať widgety. Zeleným tlačidlom plus widgety pridáš, naopak, červeným tlačidlom mínus, widget odoberieš.
  4. Následne všetky zmeny treba potvrdiť tlačidlom “Hotovo” v pravom hornom rohu!
  5. A to je všetko 🙂

Videonávod

V prípade, že by ti bolo niečo nejasné, prinášame ti aj jednoduchý videonávod nižšie. Ak by si mal problém, alebo nejaký tip na návod, stačí nám len napísať. Môžeš tak urobiť na našej facebookovej stránke, alebo pomocou emailu → [email protected] 🙂

- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]