Ako vykonať Hard-Reset v prípade že naše iOS zariadenie nereaguje poprípade sa vyskytla chyba klasický reštart nieje možný ?

Všetci dobre vieme, že čo sa týka iOS zariadení, ide o softwérovo najlepšie vybavené zariadenia. Málokrát sa stretávam s nejakou závažnejšou chybou. Raz za čas sa však stane, že po zapnutí nejakej aplikácií, po nejakom úkone alebo nezvyčajnej chybe máme nutkanie zariadenie reštartovať. Väčšinou to ide bez problémov, no stane sa, že keď stlačíme tlačítko „Power Button,“ tak sa nič nestane. V tom prípade zvykneme telefón napojiť na iTunes a celý ho reštartovať. Toto však vôbec nie je treba!

How-to-Fix-iOS-7-0-6-Battery-Drain-Issues-on-iPhone-iPad

 

 

Ako na to ?

 

V tomto návode si ukážeme ako reštartovať zamrznuté alebo nejako ináč postihnuté zariadenie. Je to jednoduché. Ide o fintu kde treba naraz stlačiť tlačítko „Power Button“ a „Home Button“ a držať ich po dobu približne 10 sekúnd (Pokiaľ ich len tak stlačíte spravíte screenshot). Zariadenie sa následne reštartuje a vy si ho môžete užívať ďalej. Tejto metóde sa hovorí aj Hard-Reset(„Tvrdý reštart“) a  preto sa odporúča používať ho len v nevyhnutných prípadoch a samozrejme nie často.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.