Už je to nejaký ten piatok, čo svetlo sveta uzrel iPhone X s celkom novou technológiou odomykania zariadenia pomocou našej tváre. Táto novinka plne nahradí Touch ID a my sa už sami nevieme dočkať, ako ju vyskúšame na vlastnej koži. Ako iste ale vieš, chvíľu to ešte žiaľ potrvá. Dôvod je ten, že iPhone X príde do predaja až o niekoľko týždňov. Zatiaľ sa ale môžeme pozrieť bližšie na to, ako ten Face ID vlastne funguje!

iPhone X a Face ID

Nová technológia slúži na to, aby sme mohli pomerne jednoducho odomknúť náš telefón obyčajným pohľadom. Je to technologicky dokonalo premyslené a natoľko bezpečné, že sa nemusíme báť nedostatočnej ochrany. Chlapci v Apple skrátka vedia, ako na to a my dúfame, že novinka funguje skutočne tak, ako sami opisujú. Touch ID pred 4 rokmi bol veľmi veľkým skokom vpred. Face ID by mohla byť ďalšia „malá“ revolúcia.

- Reklama -

Face ID - svetapple.sk

Ako to ale celé funguje?

Princíp pochopí asi každý, jednoducho na prednej strane nie je len kamera, ale aj špeciálne senzory, jeden z nich napríklad infračervený, ktoré dokážu zistiť, či telefón drží jeho majiteľ alebo niekto úplne cudzí. Následne sa zariadenie buď odomkne alebo nie. Telefón ti teda bude počítačovo skenovať tvár a analyzovať či patrí práve tebe. Je to celkom zaujímavé a myslíme si, že Face ID onedlho budeme brať úplne bežne, aj keď teraz o tom hovoríme ako o veľkej revolúcii v bezpečnosti.

Každopádne aby sme sa netočili v kruhu, samotné Apple očividne chce aby bolo povedomie o Face ID ešte rozšírenejšie a tak si pripravilo na svojich oficiálnych stránkach exkluzívne informácie týkajúce sa výhradne tejto služby. Ak máš teda chvíľu čas, odporúčame sa ti na to minimálne pozrieť, je to veľmi zaujímavé čítanie! 🙂

Face iD - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.