Tvoj iPhone ti v prípade núdze môže zachrániť život s jednou malou maličkosťou, ktorá sa skrýva za zdanlivo bezúčelovou zamknutou plochou, ak nepoznáš kód na odomykanie. Zisti čo sa dá v Zdravotnom ID nastaviť a zobraziť tak, aby ti tieto informácie dokázali pomôcť, keď ty si pomôcť nebudeš môcť.

Ak si chceš nastaviť svoje Zdravotné ID, otvor aplikáciu Zdravie a v spodnej lište zvoľ túto možnosť. Ako prvé si zapni to, aby sa ID zobrazovalo pri zamknutí. Nižšie je popis, kde na zamknutom iPhone nájdeš svoje ID.

- Reklama -

V ďalších nastaveniach si môžeš pridať svoju fotku, dátum narodenia, v prípade ak máš zdravotné problémy môžeš ich uviesť, rovnako aj zdravotné poznámky, ktoré môžu bližšie popisovať problémy alebo zdravotný stav. K alergiám a reakciám a liekom uveď na čo si alergický, ako alergie znášaš a ďalej aké lieky užívaš.

Veľmi dôležitou a užitočnou funkciou je pridanie tiesňových kontaktov osôb, ku ktorým pridaj aj svoj vzťah k nim. Nezabudni uviesť aj svoju krvnú skupinu, to či chceš byť darca orgánov, svoju váhu a výšku. Po vyplnení a uložení môžeš svoje ID skontrolovať postupom, ktorý bol uvedený na začiatku, t.j. Odomknúť posunutím > SOS > Zdravotné ID. Po zobrazení ID sa všetky tvoje údaje prehľadne zobrazia aj s možnosťou hovoru na tiesňové kontakty bez potreby odblokovania iPhonu.

Ak by sa niečo zmenilo, kedykoľvek môžeš informácie o sebe zmeniť tak, aby boli stále aktuálne. Zdravotné ID je skvelá vec, ktorá zobrazuje všetko podstatné o tvojom zdravotnom stave a čo by mali o tebe v prípade núdze záchranné zložky vedieť. Otázkou ostáva, či vedia o tom, že iPhone túto možnosť má.

IMG_0092

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here