Máš vo svojom iPhone kopu fotiek a videí, ktoré ti zaberajú veľké množstvo pamäte? Ak máš model iPhonu s menšou pamäťou, daj na našu radu a skús tento jednoduchý spôsob, ako ušetriť trochu pamäte.

iCloud

Určite vieš, že iCloud slúži na zálohovanie všetkých dôležitých informácii, ktoré vo svojom iPhone máš. Či už ide o fotky, videá, kontakty, e-maily alebo dáta aplikácií. Základná verzia ponúka bezplatne 5 GB úložiska, ktoré ti pri väčšom počte dát asi nebude stačiť. Najlacnejšou voľbou medzi možnosťami zvýšenia kapacity v iCloude je zakúpenie 20 GB miesta len za 0,99€ mesačne. Ja osobne mám toto úložisko zaplatené a pri počte fotiek niečo cez 2000 mám v ňom dostatok miesta pre ďalšie dáta.

- Reklama -

iCloud Fotoknižnica

Fotoknižnicu zapneš nasledovne – Nastavenia > iCloud > Fotky > iCloud Fotoknižnica. Ďalej zvoľ možnosť Optimalizovať úložisko iPhonu. Zapnutím tejto funkcie sa všetky tvoje fotky a videá v plnom rozlíšení a veľkosti nahrajú do úložiska iCloud. Stav nahrávania zistíš tak, že zapneš Fotky a pod údajom, koľko fotiek a videí v iPhone máš, bude zobrazený stav nahrávania, ktorý prebieha cez Wi-Fi automaticky. Ak sa nahrávanie dokončí, v knižnici fotiek budeš mať spomínané optimalizované fotky. Nezľakni sa, ak spočiatku budú neostré. Po zobrazení fotky sa okamžite pravo dole zobrazí stav sťahovania, ktorý závisí od veľkosti fotky či videa. Takto optimalizované fotky ti uvoľnia dostatok miesta, takže budeš mať viac miesta pre nové aplikácie. V mojom iPhone mi tento proces zmenšil veľkosť o viac než polovicu (7,8 GB > 3,4 GB).

IMG_0061
SvetApple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -