iOS 14 sa nachádza na 80% aktívnych iPhonov

Technologický gigant si vedie dlhodobé štatistiky popularity svojich operačných systémov. Bez akéhokoľvek preháňania môžeme uviesť, že sa im darí viac ako dobre. iOS 14 nájdeme na 80% všetkých aktívnych iPhonov, a 86% všetkých iPhonov, ktoré boli predstavené za posledné 4 roky. Dáta sú platné ku 24. februáru 2021.

Len tak pre porovnanie, ešte 15. decembra bol iOS 14 nainštalovaný na 72% všetkých aktívnych iPhonoch, pričom 81% predstavovali iPhony predstavené za posledné 4 roky. Zákazníkov teda zrejme motivovali nové aktualizácie, prinášajúce užitočné vylepšenia.

- Reklama -

O niečo horšie je na tom operačný systém iPadOS 14, ktorý dnes nájdeme „len“ na 70% všetkých aktívnych iPadov. 84% tvoria iPady predstavené za posledné 4 roky (platné ku 24.2.2021). Tu je nutné doplniť, že tablet je omnoho trvácnejší ako smartfón a veľa používateľ vlastní staršie modely, na ktoré už iPadOS 14 ani nejde nainštalovať.

Oproti 15. decembru 2020 vidíme ale opäť veľké zlepšenie. Pred cca dvoma mesiacmi bol iPadOS 14 dostupný len na 61% všetkých aktívnych iPadov, pričom sa to týkalo 75% iPadov, predstavených za posledné štyri roky.

Technologický gigant na záver uvádza, že 12% všetkých aktívnych iPhonov využíva minuloročný iOS 13 a 2% ešte staršie verzie. iPadOS 13 má potom na iPadoch 14% zastúpenie, pričom starší softvér nájdeme na 16% zariadeniach. Napíšte nám do komentára, ako ste na tom vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.