Vo svete zúri koronavírus, ktorý je označovaný ako COVID-19. Medzi jeho vlastnosti patrí napríklad aj to, že na niektorých hladkých povrchoch dokáže prežiť aj niekoľko hodín. Samozrejme, že riziko nakazenia je tu relatívne malé, ale prevencia je veľmi dôležitá. Pozrite sa na to, ako si môžete dôkladne vydezinfikovať váš iPhone, alebo iné zariadenie.

Ako vydezinfikovať iPhone? Toto odporúča Apple.

Hoci sa to niekomu môže zdať ako absurdné, v kontakte s našim telefónom sú ruky oveľa častejšie, ako v kontakte s tvárou. Pokiaľ prídete domov, zvyknete si ich určite umývať mydlom. Je to bežná hygiena. Chodíte do kúpelne ale aj potom, ako chytíte do ruky váš iPhone?

Toto zariadenie so sebou nosí obrovské množstvo baktérii, s ktorými ste v kontakte počas celého dňa. Teoreticky sa sem môže dostať aj koronavírus. Hovoríme možno o extrémnych prípadoch, no určite nie je na škodu, dopriať iPhonu menšiu „hygienu“.

Človek si možno povie, že vydezinfikovať iPhone bude jednoduché. Stačí nejaký ten čistiaci prostriedok, menšia handrička a hotovo. Nie je to ale celkom pravda. Rôzne chemikálie nemusia robiť dobre povrchovej úprave zariadenia a tak isto môžu poškodiť tesnenia.

Ako vydezinfikovať iPhone? Toto odporúča Apple.
Na vašom iPhone sa drží plno baktérii – svetapple.sk

iPhone tak už nebude vodeodolný (respektíve nemusí byť), čo určite nikto nechce. Apple teda odporúča aby ste používali len izopropylalkohol. Aj v tomto prípade, je ale nutné dodržiavať presné postupy. Zariadenie do tejto látky určite neponárajte a tak isto ju naň priamo nenanášajte (napríklad sprejom).

Na všetko by ste mali používať špeciálne obrúsky, ktoré sú izopropylalkoholom napustené na maximálne 70%. Pomocou nich môžete dôkladne vyčistiť všetky hladké povrchy s tým, že si dáte pozor, aby nič nezatieklo do otvorov, alebo špár.

Pokiaľ máte vodeodolný iPhone (model 7 a vyššie), môžete ho predtým umyť pod prúdom vlažnej vody a následne ho „vyleštiť“ handričkou, ideálne z mikrovlákien. Nezabudnite ale na to, že ak už malo zariadenie menený displej či batériu, (alebo ak je z druhej ruky a nepoznáte jeho históriu), radšej ho pod vodu nedávajte. Nikdy neviete, či vám nezatečie.

Potom ho samozrejme dôkladne „prebehnite“ spomínanými handričkami. Ak to urobíte raz denne, zaberie vám to sotva minútku. Výsledok bude ale taký, že jedno z najznečistenejších zariadení, s ktorým ste neustále v kontakte, bude aspoň ako tak čisté. Stojí to za to.

Ako vydezinfikovať iPhone? Toto odporúča Apple.
Ako vydezinfikovať iPhone? Toto odporúča Apple.
Prečítajte si tiež  Študenti žalujú Apple kvôli chýbajúcej nabíjačke v balení iPhonu. Od firmy chcú 16 $ kompenzáciu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.