A je to tu, na svete sa objavili prvé tohtoročné úniky šasi nového iPhonu 6C. Už je to rok, čo svetom prebehli prvé fotografie iPhonu 6, ktoré sa neskôr stali realitou. Dnes francúzsky portál Nowhereelse.fr ponúkol exkluzívne fotografie údajného šasi iPhonu 6C. To či ide o reálne fotografie alebo nie nevieme v súčastnosti potvrdiť, každopádne ide o veľmi zaujímavý únik.

iPhone 6C – nový trend medzi mladými?

O tom, čo by mohol ponúknuť menší iPhone 6C sme vás informovali už včera v tomto článku. Ako sme spomenuli, neponúkne klasické hliníkové telotak ako súčasné modely iPhone 6 a iPhone 6 Plus ale pôjde opäť o tvrdý plast, ktorý bol použitý pri jeho predchodcovi – 5C. Tento plast Apple používalo aj dávnejšie pri modeloch 3G či 3GS. Francúzsky portál predstavil širokej verejnosti fotografie, na ktorých vraj môžeme vidieť nový iPhone 6C. Na prvý pohľad si možno žiadnu viditeľnú zmenu nevšimnete, čo sa vám ani nečudujeme, no každopádne sa na zadnom plastovom šasi niekoľko zásadných zmien objavilo.

Pokiaľ sa lepšie pozrieme, môžeme vidieť otvor pri fotoaparáte pre LED diódu, podobný tomu, ktorý môžme vidieť aj v iPhone 5S. Opäť by teda malo ísť o zaoblený obdĺžnik a nie kruh, ako jv prípade iPhonu 6/6 Plus. To však nie je jediná zmena, ktorú sme objavili. Na spodnej strane iPhonu môžme nájsť väčšie množstvo otvorov pre mikrofón či reproduktory. Mohlo by to znamenať silnejší, no najmä kvalitnejší zvuk, pri čom by sa dala hudba prehrávať aj v hlučnejších priestoroch, čo je jedna z množstva vecí, ktoré na iPhone 6 oceňujeme.

Na ľavo súčasný iPhone 5C a na pravo údajný iPhone 6C! - svetapple.sk
Na ľavo súčasný iPhone 5C a na pravo údajný iPhone 6C! – Supplier Future

Zariadenie by ináč nemalo podstúpiť žiadne iné zmeny (minimálne jeho šasi), čo znamená, že bude takmer nerozoznateľné od iPhonu 5C. Uvidíme však, ako sa zmení z prednej strany. Sú totiž dve možnosti. Buď Apple ponechá to, čo iPhone 5C ponúkal aj doteraz s tým rozdielom, že Home Button nahradí senzorom odtlačkou prstov Touch id alebo prednú časť kompletne prerobí a najmä zaoblí tak, ako tomu je pri súčasných iPhonoch. My by sme boli radšej, keby to Apple spravilo druhým spôsobom – 6C by sme mohli vnímať ako skutočne nový telefón a nie ako vylepšenú verziu predošlého modelu. Každopádne, ako všetci dobre poznáme Apple, v takýchto situáciach nerobí kompromisy a je väčšia pravdepodobnosť, že sa dočkáme skôr len kozmetických zmien

Že by první únik šasi iPhonu 6c?
Na ľavo súčasný iPhone 5C a na pravo údajný iPhone 6C! – Supplier Future

Zdroj: nowhereelse.fr

Prečítajte si tiež  Toto je hanba! Nepozeráte sa totiž na iPhone 6 ale na Lenovo S90!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.