Apple predstavilo svoj senzor odtlačkov prstov ešte v roku 2013, kedy sa objavil v iPhone 5S. Dnes už poznáme prakticky jeho druhú generáciu, u ktorej je výrazne citeľný rozdiel pri snímaní odtlačku. Ako však zlepšiť reakcie Touch ID? Ukážeme vám jednoduchý návod, vďaka ktorému bude odomykanie na starších zariadeniach omnoho jednoduchšie, ako tomu bolo kedykoľvek predtým!

Návod

Celé je to vlastne veľmi jednoduché a výsledkom by mali byť  omnoho lepšie reakcie Touch ID na otlačok vášho prsta. Celý trik vlastne spočíva v tom, že pri zadávaní nového prstu, ho budete naozaj pomaly a dôsledne prikladať na senzor, čím ho lepšie a kvalitnejšie naskenuje. Pokiaľ ste už však váš prst naskenovali, choďte do nastavení, Touch ID a Heslo. Potom, ako zadáte číselne heslo a dostanete sa do danej sekcie, pomaly a dôsledne prikladajte váš prst na senzor počas niekoľkých minút. Vždy keď priložíte prst (daný prst sa aj „rozsvieti“) tak si ho senzor bude môcť kvalitnejšie naskenovať a reakcie na dotyk by mali byť omnoho rýchlejšie ako tomu bolo predtým. Tento trik funguje predovšetkým pri starších zaradeniach a teda iPhone 5S. Nevyvraciame však, že to bude fungovať aj na nových iPhonoch 6 či iPadoch. Zaujímavosťou je aj fakt, že celú chybu objavil programátor WordPressu!

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.