Rozhodli sme sa pre teba podrobne spracovať návody, v ktorých nájdeš všetko, čo potrebuješ pri iPhone vedieť. Prinášame návody, ktoré riešia jednoduchšie a tiež také, ktoré riešia náročnejšie problémy. Dnes sa pozrieme na jeden jednoduchší návod, ale určite veľa z vás túto funkciu ocení. Pozrieme sa na návod, ako zapnúť alebo vypnúť lokalizačné služby (GPS) na iOS.

Prečo?

Povedal by som, že táto otázka, má hneď 3 hlavné odpovede. Prvá, ktorá logicky vyplýva vtedy, keď potrebuješ povoliť nejakej aplikácií lokalizačné služby. Čo je ale podľa mňa zaujímavejšie, sú prípady, kedy potrebuješ, alebo skôr chceš vypnúť lokalizačné služby to z dôvodu väčšieho súkromia. Pre mňa najväčší dôvod je však šetrenie batérie, ktoré vypnutím zbytočných lokalizačných služieb podporíš.

Čítaj tiež: 5 tipov ako nastaveniami ušetriť baterku v tvojom iPhone

Návod

  1. Choď do Nastavenia
  2. Zvoľ „Súkromie“
  3. Klikni hneď prvý riadok „Lokalizačné služby“
    Tu si môžeš zvoliť, či chceš vypnúť GPS pre všetky aplikácie tretích strán alebo len pre niektoré.

Malý tip

V prípade, že už si obmedzil všetky aplikácie tretích strán a dostal si sa až na koniec zoznamu, možno si si všimol kolónku „Systémové služby„. Po kliknutí na túto možnosť sa ti objaví ešte veľa možností systémových aplikácií, ktoré sa dajú vypnúť. Tento krok, ti takisto pomôže zlepšiť výdrž batérie.

systemove-sluzby-svetapplejpg

Videonávod

V prípade, že by ti bolo niečo nejasné, prinášame ti aj jednoduchý videonávod nižšie. Ak by si mal problém, alebo nejaký tip na návod, stačí nám len napísať. Môžeš tak urobiť na našej facebookovej stránke, alebo pomocou emailu → redakcia@svetapple.sk 🙂

Prečítajte si tiež  iPhone už v roku 1998? Áno!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk