Update: Apple už predstavilo nový iPhone SE 2. generácie. Článok si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz!

Nový iPhone SE 2 (iPhone 9) bude predstavený už 15. apríla. Zariadenie má vizuálne vychádzať z iPhonu 8, avšak po technickej stránke sa zásadne zmení. Dnes vám ukážeme, prečo je veľký predpoklad, že práve dostupný model zo starším dizajnom, bude predajný trhák v roku 2020-2021.

Prečo bude iPhone SE 2 (iPhone 9) predajný trhák?

Ako už asi viete, iPhone SE 2 (iPhone 9), bude skoro rovnaký, ako iPhone 8 z roku 2017. Jedinú zmenu, ktorú očakávame je logo v zadnej časti, situované na stred. V konečnom dôsledku ale nemusí dôjsť dokonca ani k tomu! Určite už aj vás napadla otázka, kto si vlastne bude kupovať zastaralé „trojročné“ zariadenie s koreňmi z roku 2014 (iPhone 6), za cenu 399$ (489€)?

Odpoveď je jasná, veľa ľudí! V prvom rade bude tento model výrazne lacnejší ako väčšina zariadení, ktoré sú aktuálne v ponuke (od Apple). Možno nebude mať edge-to-edge displej, ale poskytne všetko, čo človek pri bežnom používaní potrebuje. Je to samozrejme procesor Apple A13 Bionic či 3 GB operačnej pamäte RAM. Vďaka tomuto bude mať iPhone SE 2 (iPhone 9) životnosť na úrovni 3-4 roky! Okrem iného môže Apple zlepšiť aj fotoaparát na zadnej strane či zväčšiť kapacitu akumulátora.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9)

Pozrime sa na rok 2019 a iPhone 8

V aktuálnej situácii, keď sa blíži veľká ekonomická kríza, bude navyše lacný iPhone veľkým prínosom. Predpokladá sa, že naň prejdú súčasní majitelia iPhonu 6, 6S, SE a tiež tí, ktorí mali Android. No a ak pochybujete o tom, že tento model bude úspešný, stačí sa pozrieť na celkové čísla globálne najpredávanejších smartfónov v roku 2019.

Už minulý rok mal iPhone 8 druhé narodeniny, no napriek tomu sa umiestnil na fantastickom šiestom mieste s 1,2% podielom na trhu. Len tak pre predstavu, iPhone 11 mal 2,1% podiel a iPhone XR (na prvom mieste) 3% podiel. No a hoci sa môžu zdať tieto čísla nízke, v roku 2019 sa predalo 1,37 miliardy smartfónov. iPhone 8 z toho teda tvoril vyše 16 miliónov kusov!

Apple teraz toto úspešné zariadenie zoberie a značne ho vylepší aby bolo schopné prežiť aj v 2020-tom. Netvrdíme, že práve iPhone SE 2 (iPhone 9) bude najpredávanejším smartfónom z ponuky jablkovej spoločnosti. Napriek tomu si ale myslíme, že jeho čísla hravo prekonajú rok 2019, nakoľko príde v určitom „comebacku“ a ľudia nakúpia desiatky miliónov kusov. Nechajme sa prekvapiť. Bude to dobrá voľba!

Prečítajte si tiež  Na iPhone je nebezpečný vírus, ktorý kradne dáta. Zasiahnuté môže byť aj Slovensko. Takto sa vyhnete problémom
Prečo bude iPhone SE 2 (iPhone 9) predajný trhák? Odpoveď je jednoduchá.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.