Update: Apple už predstavilo nový iPhone SE 2. generácie. Článok si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz!

Nový iPhone SE 2 (iPhone 9) bude predstavený už 15. apríla. Zariadenie má vizuálne vychádzať z iPhonu 8, avšak po technickej stránke sa zásadne zmení. Dnes vám ukážeme, prečo je veľký predpoklad, že práve dostupný model zo starším dizajnom, bude predajný trhák v roku 2020-2021.

- Reklama -

Prečo bude iPhone SE 2 (iPhone 9) predajný trhák?

Ako už asi viete, iPhone SE 2 (iPhone 9), bude skoro rovnaký, ako iPhone 8 z roku 2017. Jedinú zmenu, ktorú očakávame je logo v zadnej časti, situované na stred. V konečnom dôsledku ale nemusí dôjsť dokonca ani k tomu! Určite už aj vás napadla otázka, kto si vlastne bude kupovať zastaralé „trojročné“ zariadenie s koreňmi z roku 2014 (iPhone 6), za cenu 399$ (489€)?

Odpoveď je jasná, veľa ľudí! V prvom rade bude tento model výrazne lacnejší ako väčšina zariadení, ktoré sú aktuálne v ponuke (od Apple). Možno nebude mať edge-to-edge displej, ale poskytne všetko, čo človek pri bežnom používaní potrebuje. Je to samozrejme procesor Apple A13 Bionic či 3 GB operačnej pamäte RAM. Vďaka tomuto bude mať iPhone SE 2 (iPhone 9) životnosť na úrovni 3-4 roky! Okrem iného môže Apple zlepšiť aj fotoaparát na zadnej strane či zväčšiť kapacitu akumulátora.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9)

Pozrime sa na rok 2019 a iPhone 8

V aktuálnej situácii, keď sa blíži veľká ekonomická kríza, bude navyše lacný iPhone veľkým prínosom. Predpokladá sa, že naň prejdú súčasní majitelia iPhonu 6, 6S, SE a tiež tí, ktorí mali Android. No a ak pochybujete o tom, že tento model bude úspešný, stačí sa pozrieť na celkové čísla globálne najpredávanejších smartfónov v roku 2019.

Už minulý rok mal iPhone 8 druhé narodeniny, no napriek tomu sa umiestnil na fantastickom šiestom mieste s 1,2% podielom na trhu. Len tak pre predstavu, iPhone 11 mal 2,1% podiel a iPhone XR (na prvom mieste) 3% podiel. No a hoci sa môžu zdať tieto čísla nízke, v roku 2019 sa predalo 1,37 miliardy smartfónov. iPhone 8 z toho teda tvoril vyše 16 miliónov kusov!

Apple teraz toto úspešné zariadenie zoberie a značne ho vylepší aby bolo schopné prežiť aj v 2020-tom. Netvrdíme, že práve iPhone SE 2 (iPhone 9) bude najpredávanejším smartfónom z ponuky jablkovej spoločnosti. Napriek tomu si ale myslíme, že jeho čísla hravo prekonajú rok 2019, nakoľko príde v určitom „comebacku“ a ľudia nakúpia desiatky miliónov kusov. Nechajme sa prekvapiť. Bude to dobrá voľba!

Prečo bude iPhone SE 2 (iPhone 9) predajný trhák? Odpoveď je jednoduchá.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.