S tmavým režimom ušetríte 30% batérie

Ako iste viete, v Cupertine prepracovali operačný systém iOS 13, ktorý priniesol podporu tmavého režimu. Ten má obrovskú výhodu najmä v noci, kedy neťahá oči a zariadenie sa používa relatívne príjemne. Ako sa však ukázalo, nie je to jeho jediný benefit.

Od roku 2017 je k dispozícii iPhone s OLED displejom. Bavíme sa o všetkých modeloch s výnimkou 4,7″ verzií a iPhonu XR/11. Táto technológia nezabezpečuje iba kvalitné zobrazenie farieb či lepší kontrastný pomer, ale aj vyššiu úsporu energie. Výhodou je možnosť „deaktivácie pixelov“, ktoré sú čierne a tvoria väčšinu plochy zobrazovacej jednotky. Samozrejme, tento jav nie je prítomný pri LCD displejoch so štandardným podsvietením.

Nasledujúci test porovnal iPhone 11 Pro Max s totožnými aplikáciami, operačným systémom, rovnakým zdravím batérie a tak isto stavom nabitia. Podmienky boli skrátka dokonalé a aby toho nebolo málo, všetko ovládal robot, kde môžeme vylúčiť akékoľvek ľudské pochybenie. Výsledok?

Po niekoľkých hodinách otvárania a zatvárania apiek začal dominovať iPhone s tmavým režimom. V závere testu malo toto zariadenie 30% prevahu. Zatiaľ čo model bez tejto funkcie zhasol a nedal sa používať, jeho „braček“ mal pred sebou niekoľko desiatok minút či dokonca hodín do úplného vybitia.

Aký je teda verdikt? Dark Mode nemusí byť spustený permanentne, aj keď z nášho pohľadu neovplyvňuje spôsob používania iPhonu počas dňa. Každý má však svoje priority.

Na druhej strane, ak sa chystáte na niekoľkodňovú cestu, prípadne výlet, kde potrebujete dlhšiu výdrž, toto je jedno z nastavení, nad ktorým nesmiete čo váhať (samozrejme, platí to len vtedy, ak máte OLED displej). Do komentára nám napíšte, aké ďalšie triky preferujete vy. Celé video z testu nájdete na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  O tomto triku so screenshotom na iPhone ste nikdy nepočuli. Je pritom geniálny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.