Najväčšia sociálna sieť na svete to naťahuje celé mesiace. Už veľakrát to vyzeralo tak, že Facebook dostane Dark Mode, no napokon sa nastavenie testovalo len v rámci beta verzie. Dnešným dňom sa všetko mení. Prví používatelia sa dočkali tmavého režimu.

Facebook dostal Dark Mode

Ťažko povedať, prečo to Facebooku tak dlho trvá/trvalo. Z jedného pohľadu môže byť vývoj a prispôsobenie novinky náročné, no na druhej strane sú to dlhé mesiace čakania.

Nech je dôvod akýkoľvek, dobrou správou je, že Facebook oficiálne sprístupňuje Dark Mode pre používateľov po celom svete. Ani to však evidentne nie je také jednoduché, ako by sa očakávalo. Má to zásadný háčik a to ten, že nie každý používateľ dostal možnosť vyskúšať ho…

Nová funkcia sa ani zďaleka nevyskytuje na všetkých zariadeniach, ktoré majú nainštalovanú aplikáciu. Dokonca nepribudla formou aktualizácie (celej appky). Z ničoho nič sa objavila v súčasnej verzii. To znamená, že ju Facebook v podstate len povolil na diaľku.

Pokiaľ teda máte najnovší update, neznamená to, že je vo vašom smartfóne aktivovaný aj tmavý režim. Skontrolovať si to viete cez nastavenia v appke.

Facebook dostal Dark Mode. Zatiaľ ale nemusí byť ale dostupný.
Facebook dostal Dark Mode. Zatiaľ ale nemusí byť ale dostupný.

Podľa správ z celého sveta má novinku vo svojom zariadení len veľmi malé percento ľudí. Postupne sa ale rozširuje. Ťažko teda posúdiť, kedy sa jej konečne dočkáme úplne všetci. Predpokladáme však, že to už v takomto štádiu nemôže trvať príliš dlho.

Zaujímavé je, že samotný Dark Mode funguje hlavne v odtieňoch sivej farby. Sociálna sieť teda zvolila dizajn, ktorý nie je úplne čierny.

Ak ste sa tešili, že vám ušetrí batériu, ste na omyle. Nakoľko sa tu nebude dať uplatniť princíp čierny pixel = vypnutý pixel (OLED displej), spotreba bude úplne rovnaká. Tešíte sa na toto vylepšenie alebo ho už máte na svojom zariadení dostupné? Dajte nám vedieť…

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple má podľa posledných správ uviesť dva modely iPhonu 6!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.