Zaujímavá funkcia operačného systému OS X je tzv. “aktívne rohy”. Ide o funkciu kde prejdeš do hociktorého rohu kurzorom a stlačením ľubovoľnej klávesy sa vykoná príkaz, ktorý si nadefinuješ. Pre každý roh si môžeš nadefinovať inú funkcionalitu. Pre niekoho možno zbytočná funkcia, ale viacerí ju určite uvítajú a zrýchli sa im práca na svojom zariadení.

Ako na to

Poďme si ukázať kde sa tieto aktívne rohy nastavujú.Prejdeš na Systémové nastavenia -> Plocha a šetrič -> Šetrič obrazovky a uvidíš vpravo dole aktívne rohy. Klikneš na aktívne rohy a vyskočí ti nové okno, tam už si nadefinuješ svoje skratky. Odporúčam pridať, že držaním cmd, alt alebo shift a prejdením do rohu sa ti spustí vybraná funkcia. Nadefinuješ to tak, že keď vyberáš danú funkciu, držíš príslušnú klávesu.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here